Klub nadaných dětí Delfíni, Hradec Králové

Úvodní strana
Úvodní strana
Fotogalerie
Fotogalerie
Kalendář
Kalendář
Dokumenty
Dokumenty
Odborné články
Odborné články
 

Adresa

Wonkova 1262/1a
Hradec Králové
500 02


KontaktKlub nadaných dětí Delfíni zahájil činnost ve školním roce 2014/2015. Navštěvují ho děti z 1. až 7. třídy různých škol z Hradce Králové a okolí.

Program Delfínů = zábava pro zvídavé děti

Zábavnou formou rozvíjíme myšlení v různých oblastech (logika, matematika, slovní zásoba, kreativita, technické myšlení atd.). K tomu nám slouží rébusy, hlavolamy, logické úlohy, fyzikální pokusy, šifry či slovní hříčky. Hrajeme deskové hry, hlavně logické, strategické, postřehové a znalostí.

Obzory si rozšiřujeme na exkurzích na zajímavá místa a povídáním o různých oborech. Byli jsme na exkurzi například ve firmě vyrábějící mikroelektroniku, v nahrávacím studiu Sound Art, v Dopravním podniku, u výrobce klavírů a pianin Bechstein, v depozitářích Muzea východních Čech, u zvonů a varhan katedrály Sv. Ducha, v Českém hydrometeorologickém ústavu, na farmě a ve výrobně sýrů Kejklíček, v Tyfloservisu, ve firmě renovující klavíry, u sběratele parních srojů, ve Speciální základní škole. Poznali jsme zákulisí Divadla Drak, kina Bio Central, koupaliště Flošna, Studijní a vědecké knihovny, letecké záchranné služby a hasičů. Vyzkoušeli jsme si ovládání digitálního planetária, seznámili jsme se s informačním systémem Knihovny města Hradce Králové, měli jsme besedu o archeologii, o dobrovolnictví, o územním plánování, o výrobě čokolády, o genetice a DNA... Jsme vděční všem osobám a institucím, které nám pomáhají využívat školu života, podívat se "pod pokličku" a zjistit, jak věci fungují a vznikají.  

Klub Delfíni je místem pro setkávání zvídavých dětí i jejich rodičů či prarodičů. Dáváme si tipy na zajímavé akce, knížky či hry. Pořádáme setkání rodičů a přátel, kteří tak mohou sdílet své zkušenosti.  

Navázali jsme spolupráci s Pedagogicko-psychologickou poradnou v Hradci Králové, jejíž pracovníci vedli některé schůzky a pomáhají s doprovodem dětí na exkurze. Studenti Pedagogické fakulty Univerzity Hradec Králové několikrát využili možnost podívat se na schůzky Delfínů a čerpat poznatky pro svou budoucí práci s nadanými dětmi.    

Představu o našich schůzkách získáte také z obrázků ve fotogalerii.

Příznivce geocachingu zveme na multi mystery cache Obecná škola v Malšově Lhotě, kterou  v červnu 2013 založil spřátelený klub Sovičky (číslo cache GC4BZYW).

Romana Poloprutská, vedoucí klubu, 10. 7. 2017 

 


» Archiv