Problémy se školou

Přehled odborných článků na téma „Problémy se školou“, které jste sepsali Vy sami nebo Vaši kolegové z celé ČR. Chcete napsat další článek k tématu? Návod najdete na stránce Jak založit nový článek?

Nadaní, leč bez titulu

5.12.2014 Lucie Peláková | Další informace...

Studie zaměřená na vnímání příčin a dlouhodobých dopadů špatných školních výsledků u dospělých s nadprůměrně vysokým IQ, o níž jsme vás informovali v časopise Mensa v dubnu 2010 (článek Nadaní, leč bez titulu), je dokončena. Autorka výzkumu Anne Favier-Townsend, členka Mensy a nyní přednášející Hertfordshirské univerzity, obhájila v září tento projekt jako svoji disertační práci. Po dokončení úprav a zapracování připomínek chce finální verzi své studie nabídnout odborné i laické veřejnosti.


Moje dítě se nudí. Co s tím?

29.6.2013 Linda Dealová (přeložila Lenka Šnajdrová) | Další informace...

Nudu nemá rád nikdo a děti velmi rychle pochopí, že sebemenší zmínka o nudě upoutá pozornost rodičů i učitelů. Jak jste na tom Vy? Reagujete s přiměřeným zájmem, nebo lhostejně či defenzivně?


Není náš vzdělávací systém celkově zastaralý a špatně nastavený? A nejvíc v něm možná trpí nadané děti...

25.4.2013 Roman Kříž, Lenka Šnajdrová | Další informace...

S laskavým svolením autorů přetiskujeme článek ze serveru svobodauceni.cz, po jehož přečtení se možná začnete dívat na náš školský systém poněkud jinýma očima.


Nadání jako možný zdroj problémů

14.9.2012 Ranko Rajović (přeložila Jitka Nováková) | Další informace...

Asi 20 procent velmi nadaných dětí (IQ vyšší než 160) má emoční a sociální problémy, zatímco v celé populaci se tyto potíže projeví u méně než 10 %. Nadané děti se specifickým talentem s IQ od 125 do 145 mají méně problémů s adaptací na okolní prostředí.


Všechno umím, tak se nudím

31.8.2011 Lenka Molnárová | Další informace...

Máte doma dítě, které se ve škole nudí? Třeba ho jen nebaví samo učení a nejraději by si celý den hrálo hry na počítači. Nudí-li se ale proto, že je znalostně výrazně před zbytkem třídy, zbystřete. Na mensovním intranetu se rozběhla zajímavá diskuse...


Nadané děti se špatnými známkami ve škole

12.7.2009 Šárka Portešová | Další informace...

Řada badatelů se zamýšlí nad tím, jakou roli hraje motivace v nadprůměrném výkonu. Je jeho nezbytnou součástí? Může existovat nadání bez motivace? Mnozí odborníci se domnívají, že motivace hraje klíčovou úlohu ve výkonu.


Ze života rodiny s nadanými dětmi – Jak jsme hledali školu pro naše syny

24.6.2008 Mgr. Dana Havlová, Ing. Martin Havel, MBA | Další informace...

O tom, jak může být složité najít správnou školu pro vlastní dítě.


» Archiv