ZŠ Česká Ves

Úvodní strana
Úvodní strana
Fotogalerie
Fotogalerie
Kalendář
Kalendář
Dokumenty
Dokumenty
Odborné články
Odborné články
 

Adresa

Makarenkova 414
Česká Ves
790 81


Kontakt

+420 584 428 170
+420 603 388 378

http://www.zsceskaves.cz


Základní škola v České Vsi je školou s nadstandardním materiálním vybavením, jsme jediná škola v okrese s lehkoatletickým stadionem. Škola má výborné výsledky v soutěžích v rámci okresu a kraje a podle ohlasů působí velmi příjemně na všechny, kdo se s ní blíže seznámí.

Zaměření školy je orientováno na žáka, na rozvíjení a respektování jeho osobních a individuálních potřeb. Žáci druhého ročníku se učí matematiku podle prof. Hejného.

Školní klub a kroužek Šikula

Ve školním roce 2015/2016 jsem propojila volnočasové aktivity se zdravým životním stylem. Zavzpomínali jsme na hry našich babiček a dědečků. Věnovali jsme se Školce se švihadlem, gumou i míčem. Oprášili jsme na Kuličky a skákání Panáka. Sportovní aktivity a kolektivní hry se staly naší každodenní činností. Mezi žáky je oblíbený Florbal, ale také Vybíjená a netradiční Bruno.
V letošním roce jsem také ŠK a naší školu přihlásila ke spolupráci s Mensou. Žáci byli aktivní v Logické olympiádě, která je také organizovaná Mensou pro nadané žáky.

Věnovali jsme se výuce rukodělných činností. Žáci se učili různé výtvarné zpracování papíru např. výtvarnou techniku Dekupage. Její využití a dekorování různých předmětů. Výroba stojánků, ubrousků a květníků. Dále se učili drátkovat, pracovat se samotvrdnoucí hlínou, látkou a možnosti recyklace starších matriálu.  Velmi dobře zvládli míchání barev a využití v prostorových výrobcích – čerti a Strážci lesa. Zapojili jsme se do internetové soutěže,, Mandala dětem.“ Velmi oblíbené bylo navštěvování školní kuchyňky, kde jsme se zapojili do soutěže se Zdravou 5. Už tradičně aktivně soutěžíme s Duhou - Korespondenční soutěž.  Žáci slavili úspěchy. V prvním kole získali druhé místa a v druhém kole se umístili na místech prvních.

I letos pracujeme na bylinkové zahrádce, která už nese své plody – meduňku, mátu, levanduli, bazalku, jahody a hrášek. Vztah k přírodě podporuji různými aktivitami. Dvakrát jsme byli na výstavě FLÓRA v Olomouci. Do aktivit ŠK zařazuji kvízy a hádanky s tématikou zvířat, rostlin. Ve ŠK máme zvířata – Osmáka degu, morče a raka. Hrajeme deskové hry a žáci si sami namalovali „Člověče, nezlob se“ v areálu školy.  Spolupráci jsem také navázala s MŠ Holánová a ZŠ Mikulovice.

Velmi si cením spolupráce s rodiči. Tak jako v minulém roce podporují naši činnost i materiálně a pomáhají nám při činnostech ve ŠK.

Podařilo se mi rozvíjet spontánní komunikaci ve skupině, utvářet dobré mezilidské vztahy s ohledem na odlišnost a individualitu jednotlivce. Na prázdniny jsme si připravili Prázdninový deník.

Logická olympiáda

Tradičně již několik let se zúčastňujeme celorepublikové soutěže Logická olympiáda, kterou pořádá organizace Mensa ČR. K vyřešení zadaných úloh je zapotřebí samostatného a hloubavého uvažování, kreativního přístupu a téměř „pekelného“ soustředění.

Je proto také velmi potěšující, že mnozí naši žáci jsou již několikanásobnými účastníky soutěže a každým rokem postupují jako ostřílení borci k pomyslnému matematickému Olympu.

Letos nově soutěžili i žáčci 1. třídy: T. Bouchalová, N. Bundilová, A. Heřmánková, H. Holčíková, Z. Pospíšilová, K. Suchý, J. M. Vršan, A. Žaludová a Artur Vaculík, který se stal vítězem v této kategorii.

Gabriela Janáčiková
vychovatelka ve školním klubu
V České Vsi, 5. 9. 2016

» Archiv