Logická olympiáda 2010: co je nového?

Alena Novotná

Mohlo by se zdát, že je letošní Logická olympiáda stejná jako ta loňská, a proto vlastně není mnoho důvodů široce se o ní rozepisovat. Opravdu se od sebe moc neliší. Přesto ale druhý ročník celorepublikové Logické olympiády přinesl několik novinek.


Tou první je nový web Logické olympiády – změnili jsme strukturu webových stránek. Jejich nová grafická podoba je dílem Tomáše Tuče.

Další novinkou je, že soutěž dostala patrona, vlastně hned dva. Patronem kategorie mladších žáků se stal server pro děti Alik.cz a patronát nad kategorií SŠ převzal nadační fond Český mozek. Ten podporuje rozvoj vědeckého bádání a hlavně mladé a nadějné české vědce. Další novinkou, více skrytou, ale neméně významnou, je zapojení dalších dobrovolníků z celé ČR do organizačního týmu. Všem našim ostříleným matadorům i nováčkům bychom chtěli moc poděkovat a jedno zvláštní uznání věnujeme Zuzce Polákové, kterou chválíme všichni bez rozdílu!

Do Logické olympiády se letos přihlásilo téměř 15 000 soutěžících, to je o celou polovinu více než v minulém roce. Počet těch, kteří vyplnili soutěžní test nominačního kola, prošli do krajských kol a probojovali se až do finále, se postupně snižoval až k magickému číslu 200. Na tyto soutěžící čekalo opět finále v Poslanecké sněmovně Parlamentu ČR. Byl to den plný logických hádanek a úkolů a na vítěze čekaly zajímavé ceny.

Autor: Alena Novotná, foto: Jiřina Vlková

 

pohled do sálu

Související odkazy

28.11.2010


Zpět