Krajské kolo Logické olympiády 2009 v Karlovarském kraji

Petr Čavojský

Krajské kolo Logické olympiády v Karlovarském kraji proběhlo v příjemném prostředí krajské knihovny, kterou jsme zajistili díky spolupráci krajského úřadu a ředitelky knihovny. Přestože byli všichni účastníci seznámeni s termínem zahájení, někteří nedočkavci čekali již hodinu před začátkem před místností, plni nervozity a napětí. V kategorii mladších žáků se soutěže zúčastnilo 36 žáků ZŠ a vítězem se stal žák Tomáš Karoch ze ZŠ Merklín.


Nejmladší z účastníků chodil teprve do 1. třídy. Jeho největší nevýhodou bylo, že neuměl dostatečně rychle číst, a proto mu po odsouhlasení všemi soutěžícími i jeho doprovodem byla přidělena pořadatelka, která mu otázky předčítala. I přes tento nedostatek se však soutěžící umístil ve druhé třetině. V kategorii SŠ soutěžilo 35 studentů. Zde bylo největším překvapením (i pro ni samu) vítězství studentky Hany Horníkové z Gymnázia v Sokolově.

Finanční příspěvek Mensy jsme použili na zakoupení deskových her pro soutěžící a díky sponzorům Evions, Kovoobrábění Jelínek a České spořitelně jsme je doplnili dalšími hodnotnými cenami.

Záznam TV Duha bylo možné sledovat v regionálním vysílání v Karlových Varech, Sokolově, Mariánských Lázních, Horním Slavkově a Nové Roli.

A protože se akce soutěžícím, doprovodům i organizátorům líbila, tak se již těšíme, že se v příštím roce opět sejdeme v Krajské knihovně Karlovarského kraje.

Související odkazy

11.11.2009


Zpět