Klub deskových her Horní Slavkov

Petr Čavojský

Herní klub jsme založili již před více než 6 lety. Za tu dobu se nám při hraní vystřídalo více než 100 dětí. Pravidelně každý pátek odpoledne otvíráme dveře klubovny, kde si hráči vybírají podle nálady z přeplněné skříně her. Náš klub je otevřen široké veřejnosti. Stále přicházejí i noví zájemci, kteří si chtějí vyzkoušet kouzlo logického hraní.


Se stálými hráči pak pořádáme turnaje v deskových hrách, ať už jen místní kola, nebo turnaje s kluby z okolí. Pravidelně obsazujeme čelní místa a obohacujeme tak klub nejen výbornými zážitky, ale i vyhranými cenami, zejména novými hrami.

V poslední době lektoři klubu provedli několik ukázkových dnů pro školní družinu a dům dětí a mládeže ve městě a také v dalších městech kraje, kde o aktivitu projevili zájem. Cílem bylo ukázat dětem, že existují i jiné a podle ohlasu dětí i zajímavé metody trávení volného času než jen sedět u počítače.

Před Vánocemi se nám podařilo i pomoci rodičům při výběru deskových her pod stromeček. V herně se vystřídalo několik desítek lidí, kteří tušili, že deskové hry sice existují, ale nevěděli, že jich je takový počet a co vše se dá u nich zažít. Díky této akci se nám podařilo rozšířit povědomí nejen o našem klubu, ale i o Mense ČR.

Klub deskových her Horní Slavkov (foto: Petr Čavojský)

Související odkazy

5.3.2013


Zpět