Náš žák na Safer Internet Fóru 2014 v Bruselu

Danuše Kunovjánková

Ano, je to tak - Robert Masare - nadaný žák z loňské 9.B, dnes již student střední školy, byl pozván na Safer Internet Fórum 2014 do Bruselu, protože byl úspěšný v celoevropské soutěži Youth Manifesto (Vyjádři svůj názor na budoucnost internetu), vyhlášené v rámci projektu e-Safety Label.


S Robertem byla pozvána i paní učitelka RNDr. Danuše Kunovjánková, která žáky do IT soutěží zapojuje. Zatímco 26 mladých Evropanů z 21 zemí diskutovalo o svých představách budoucnosti internetu, jejich doprovázející učitelé (rodiče) také dospěli k závěrům na dané téma - Květňák je již delší dobu plní:

Fotodokumentace a poznatky z Bruselu jsou publikovány na školním webu. Někteří mladí lidé byli natočeni na YouTube a patřil k nim i náš Robert:

V Bruselu se jednalo o potřebě stránek s pozitivním obsahem pro děti. A mladí, včetně našeho Roberta, v tom mají pomoci – zapojit se při tvorbě her a dalších programů, čímž se vyřeší i zbytečná reklama, mnohdy se škodlivým obsahem – dosud nutná k zaplacení profesionálních programátorů.

RNDr. Danuše Kunovjánková
učitelka matematiky, fyziky a informatiky, koordinátor IT, administrátor školního webu
ZŠ Květnového vítězství 1554, Praha 11

Související odkazy

14.11.2014

Klíčová slova: nadaní žáci, zapojení do soutěží, e-Safery, budoucnost internetu, bezpečnější internet


Zpět