Den plný her na ZŠ Masarykova, Rychnov nad Kněžnou

Mgr. Radka Polívková

Na konci ledna si po uzavření klasifikace užíváme na ZŠ RK Masarykova již řadu let školní den bez rozvrhu, den otevřených dveří, netradiční výuku neboli Den plný her. Celá hlavní budova, kde se učí žáci druhého stupně, se proměnila ve velkou hernu.


Dopoledne probíhalo ve třech blocích, kdy každá třída navštívila centrální hrací prostor v tělocvičně se spoustou deskových her. Další dva programy byly věnovány konkrétním vyučovacím předmětům ve zcela netradiční podobě. Velmi často byla využívána týmová práce a spolupráce soutěžení v družstvech.

Mezitím od rána probíhalo testování IQ, které prováděla koordinátorka Mensy Dana Havlová. Celkem prošlo testováním téměř 150 osob, z nichž téměř třetina dosáhla takového výsledku, který je opravňuje stát se členy Mensy ČR.

Odpoledne se pak školní vrata otevřela veřejnosti. Slavnostní zahájení se uskutečnilo opět v tělocvičně, kde po úvodních slovech byli všichni přítomní seznámeni s programem celé akce a žáci 9. A předvedli, jak umí zpívat a hrát na boomwheckers (ozvučné roury). Sklidili zasloužený potlesk a mohli jsme se přesunout do učebny chemie, kde probíhala ukázka výuky v osmém ročníku, práce v hodinách anglického jazyka v šestém ročníku a prezentace výuky fyziky.

Další herny nabízely nejrůznější motivační hry v hodinách zeměpisu, matematiky, českého jazyka, německého jazyka nebo prezentace z úspěšných školních akcí. Zatímco si žáci zkoušeli nejrůznější hry, rodiče diskutovali v naší malé kavárničce.

Celý den byl velice náročný na přípravu i samotné provedení, ale všichni se skutečně snažili, a tak se vše podařilo a Den plný her jsme si opravdu užili – žáci, učitelé i návštěvníci. Tuto akci navštívily i paní místostarostka Jana Drejslová, která neodolala a některé aktivity si sama osobně vyzkoušela, a vedoucí odboru školství paní Ludmila Cabalková. Děkujeme za podporu.

Den plný her 2015 je úspěšně za námi. Ve čtvrtek žáci ve škole obdrží výpis vysvědčení za první pololetí a po prodlouženém víkendu se rovnou vpluje do druhé půlky školního roku. Lyžařský výcvik, školní karneval pro malé školáky i předškoláky, přijímací zkoušky na střední školy i přijímací zkoušky do naší třídy pro talentované žáky 27. dubna 2015 (přihlášky do 3. 4. 15), řada soutěží, exkurzí i výletů. Plno práce před námi, tak tedy ať se nám všem společně daří a jednotlivé aktivity nás baví!

Fotogalerie

Související odkazy

27.1.2015

Klíčová slova: Den plný her


Zpět