Logická olympiáda plnými doušky

Hana Kotinová

Je to teprve potřetí nebo už počtvrté, co pomáhám s Logickou olympiádou? Nelze to nazvat rutinou. Je to ale rozjetý vlak, který nejde zastavit. Je to srdeční záležitost. Je to Logická olympiáda.


S velkými obtížemi posílám v průběhu roku nějaké nové úlohy, a když později vidím část hotového zadání, mám pocit, že byly snad beze zbytku využity. S velkou touhou vyzkoušet, jak si soutěžící poradí s promítaným testem, se pouštím coby krajánek do přeměny našeho krajského kola. Proč nezabít více much jednou ranou – má to samá plus, minimálně pro mě.

V září se snažím o propagaci na všech frontách, v říjnu značkuju v systému postupující do kraje, objednávám ceny, občerstvení, prostory a pomocníky a najednou je 6. listopad a krajské kolo. Je s velkým otazníkem, jestli to zvládneme v daném čase. Tým je však nad očekávání dobrý, zvládli jsme to perfektně. A Jan, Ema a Matěj jsou vítězi v soutěži o nejchytřejší žáky a studenty Libereckého kraje. A několik dalších si spolu s nimi odnáší ceny (díky za ně). Snad jsem vybrala dobře, nikdo zřejmě nedostal nic, co by už doma měl. A za tři týdny na finále.

Chtěli bychom zopakovat ten loňský blok úloh – takže týden před finále mám opět o zábavu postaráno. Povedlo se připravit ve slíbeném termínu. Den předem vezu část hlavolamů na místo posledních příprav a 30. 11. s plným batohem dalších hlavolamů jedu směr Pražský hrad. Syn naštěstí neprotestuje, ani že bude ten den ve škole první, a dokonce ani když večer odchází výjimečně poslední. Připravuji hlavolamy do vyhrazeného prostoru a pak si celý den užívám toho báječného pocitu, když děláte něco, z čeho mají ostatní radost. Je tu skoro 200 lidí a ti, kdo se vejdou, v prostoru herny zkouší či sledují obří dámu, Pukec, curling, Imaglee, Octi, kroutí různými mechanickými hlavolamy, staví, přesouvají, rozdělávají a skládají tu spoustu hlavolamů, které jsem jim dala k dispozici. Balíme. Uteklo to rychle. Uvidíme se zase za rok. Nebojte, uteče to jako nic, je přeci potřeba připravit úlohy, napsat, objednat, oslovit ... a začít můžeme klidně hned zítra.

finále Logické olympiády 2015 (foto: Tomáš Kubeš)

Související odkazy

30.11.2015


Zpět