Krajské kolo Logické olympiády 2016 v Českých Budějovicích

Lucie Malechová

Jihočeské krajské kolo Logické olympiády se uskutečnilo v pátek 4. 11. 2016 v krásném prostředí Kruhového sálu Zastupitelstva Jihočeského kraje.

Celkem 120 žáků základních a středních škol se ve třech kategoriích utkalo o postupová místa do celorepublikového pražského finále. Jedenáct porotců, kteří se během dne různě vystřídali, opravovalo jako o život a díky nim se nám podařilo splnit denní program na minutu přesně. Za to jim patří velké díky. A naše show verze by nebyla taková show, kdyby nebylo také našich sponzorů, díky kterým jsme mohli všem zúčastněným dát nejen malé občerstvení, ale také nějaký drobný dáreček. Vítězové pak dostali i hodnotnější ceny jako sportovní batohy, čelovky, power banky, různé hry a poukázky na plavbu lodí, na knihy a fotografie. Hlavní cenou v kategorii A byla chytrá PowerUp vlaštovka a pro kategorie B a C byl hlavní výhrou dron. Jihočeskými patrony letošní Logické olympiády byli: Jihočeský kraj, město České Budějovice, Besip, Jihočeské muzeum, Bosch, spol. s r. o., Jihočeská plavební, paní Monika Bartoň, pekárna Srnín, Foto-Video centrum a Knihy Dobrovský. Všem sponzorům velice děkujeme a doufáme, že nám zachovají svoji přízeň i do dalších ročníků. Na závěr už zbývá jen pogratulovat našim vítězům a popřát jim hodně štěstí do finálového klání.

vítězové kategorie B (foto: Lucie Malechová)