Logická olympiáda – jubilejní desátý ročník za námi

Zuzana Poláková, Petr Mazal

I letos proběhla celosvětově největší mensovní akce – Logická olympiáda pořádaná Mensou ČR. V jubilejním desátém ročníku se do ní zaregistrovalo opět více než 60 000 soutěžících dětí a 4 000 učitelů z více než 3 000 škol.


S největší mensovní akcí je samozřejmě spojena značná spousta práce. A právě organizátorům, kteří věnovali svůj volný čas a své síly naší soutěži, bychom rádi věnovali toto poděkování.

Soutěž začíná registrací a základním internetovým kolem. U 60 000 účastníků se samozřejmě vyskytne celá řada dotazů, nejasností a žádostí o řešení problémů. Na všechny tyto podněty trpělivě odpovídaly členky komunikačního týmu, pomáhaly při registraci i při vlastní soutěži a řešily veškeré problémy s hesly či přihlášením se do vlastního testu základního kola. Velké díky posíláme Michaele Kubanikové, Martině Pokorné, Pavle Janovské, Zuzaně Sattlerové, Jitce Markesové, Kateřině Hráčkové a Bronislavě Milínkové. Děkujeme i Juraji Ladickému a Tomáši Hladíkovi za dozor a pomoc s provozem soutěžního webu.

Každým rokem je třeba rovněž připravit soutěžní úlohy pro základní a krajská kola i pro finále. Celkem je pro všechny věkové kategorie vždy potřeba více než 300 úloh a za jejich přípravou se skrývá obrovské množství práce. Rádi bychom i všem členům týmu, který se zabýval tvorbou úloh, vyjádřili naše uznání a velké díky. Tým vedla Eva Sedláčková a nejvíce jí pomáhali Martin Sedláček, Antonín Mička, Michaela Jánošková, Jan Heller, Jitka Karásková a Martina Hrůzová. Zdaleka to nejsou všichni, kdo se na přípravě úloh podíleli - děkujeme i všem ostatním, kteří se letos to tvorby úloh zapojili. Již započatá tradice s tvorbou úloh spojená s posezením a pečením palačinek bude pokračovat i v příštím roce.

I v desátém ročníku Logické olympiády platí, že bez spolehlivých a obětavých krajských koordinátorů a jejich týmů by se tento projekt nezdařil. Lucie Malechová, Pavla Pechová (Jihočeský kraj), Lenka Šnajdrová (Jihomoravský), Petr Čavojský (Karlovarský), Věra Heřmanová (Královéhradecký), Hana Kotinová (Liberecký), Jiří Šmach (Moravskoslezský), Tomáš Blumenstein, Lída Děcká (Olomoucký), Jana Havlová (Pardubický), Věra Hellerová (Plzeňský), Naďa Burešová (Praha), Petr Štěpán (Středočeský), Iva Berčíková (Ústecký), Zuzana Šimůnková (Vysočina) a Jana Šindelářová (Zlínský) spolu se svými týmy úspěšně zajistili bezproblémový průběh všech čtrnácti krajských kol. Děkujeme Vám i všem členům Vašich krajských týmů. Povedlo se Vám připravit pro cca 2000 dětí spravedlivé soutěžní klání a vybrat z nich ty nejlepší do finále. Za Vaším úspěchem se skrývá rovněž spousta práce, od organizačního zajištění až po publikování výsledků a komunikaci s médii. Vaši obětavost i úsilí velmi oceňujeme, bez Vás by to prostě opravdu nešlo.

Děkujeme samozřejmě i všem, kteří se zapojili do organizačního a technického zajištění finále. Doufám, že si i díky Vám všechny děti odnášejí výrazný zážitek nejen ze soutěže, ale i z možnosti návštěvy mimořádného místa, Míčovny Pražského hradu.

Jsme opravdu moc rádi, že Mensa ČR má takovýto tým, který jí umožňuje připravovat aktivity obdivované celým mensovním světem.

 .. a jak už to chodívá, za necelý rok si dovolíme se na Vás obrátit znovu. 

DÍKY za celý organizační tým desátého ročníku Logické olympiády.

Zuzana Poláková a Petr Mazal

Související odkazy

8.12.2017


Zpět