Krajské kolo Logické olympiády 2018 v Hradci Králové

Marta Kubánková

Letošní ročník přinesl jednu velkou změnu – a to místo konání našeho krajského kola. Kvůli rekonstrukci audiovizuální techniky v místnostech Krajského úřadu jsme byli nuceni hledat náhradní řešení. Prostory nám poskytla Fakulta informatiky a managementu Univerzity Hradec Králové v jedné ze svých poslucháren, dostali jsme k dispozici i učebnu na komfortní opravování testů a také studenty, kteří nám pomáhali již několikátým rokem.


Prostředí fakulty bylo příjemné a jistě inspirativní pro všechny účastníky. Budova disponuje úžasnou relaxační zónou, kde mohli doprovázející rodiče přečkat chvíle, po které se jejich děti zabývaly řešením logických úloh, pokud nechtěli být soutěži přítomni.

K soutěži nakonec dorazilo 168 ze 180 pozvaných, aby se utkali postupně ve třech kategoriích. Nejmladší začali v půl deváté a nejstarší skončili předáváním cen ve čtyři hodiny odpoledne. Všechny účastníky přivítal pan docent RNDr. Pavel Pražák, Ph.D., a zároveň vždy nejlepšímu v každé kategorii věnoval cenu v podobě tašky plné modrých překvapení z jejich „modré“ fakulty, protože, jak několikrát zdůraznil, modrá je dobrá. 

Předávání cen se účastnily v kategoriích A a B nejdříve paní Ing. Mgr. Věra Koďousková z odboru volnočasových aktivit a poté náměstkyně hejtmana paní Mgr. Martina Berdychová, obě z krajského úřadu. Ceny do soutěže věnovali svým finančním přispěním právě Královéhradecký kraj a Magistrát města Hradec Králové. Sponzoři byli velmi štědří, takže jsme mohli ocenit 18 soutěžících v každé kategorii. Postupující finalisté si odnesli hodnotné ceny z oblasti elektroniky (tiskárny, notebooky, tablety, chytré hodinky, čtečky, HDD disky), ostatní získali deskové hry a encyklopedie. 

Mezi 11 postupujícími do celostátního kola jsou tři dívky a osm chlapců. Vítězi se tentokrát stali Nicolo Simoni ze ZŠ Sion, Matouš Pokorný z biskupského gymnázia a Štěpán Šafr z gymnázia J. K. Tyla, tedy všichni z hradeckých škol. Mezi našimi reprezentanty však budou i zástupci z okresů Trutnov a Náchod. 

Děkuji skvělému týmu – Věrce, Kláře, Ivě, Veronice, Emer, Romaně, Bohoušovi, Honzovi, Petrovi a Mílovi za hladký a téměř bezproblémový průběh soutěže v novém prostředí. Záslužnou práci jsme zakončili a zhodnotili v oblíbené mexické restauraci společnou večeří.

Související odkazy

8.11.2018

Krajské kolo Logické olympiády 2018 v Hradci Králové
2.11.2018


Zpět