Odznak všestrannosti 2019

R. Polívková

Okresní kolo OV v RK se konalo 17. 4. 2019 společně se zahájením provozu na nově zrekonstruovaném stadionu. Naše škola organizovala sportovní soutěž, do které se letos přihlásilo 180 sportovců z 11 škol okresu.

Po zahájení soutěže se žáci rozešli na stanoviště, kde dělali kliky, skákali přes švihadlo (to už dnes děti umí bohužel jen málo), házeli medicinbalem přes hlavu, skákali trojskok. Poslední disciplínu si volili, buď běh na 1000m nebo driblink na čas. Soutěžilo se v družstvech i v jednotlivcích.

Soutěž byla přerušena z důvodu slavnostního zahájení provozu na opraveném stadionu v RK. Byl to velký zážitek pro všechny přítomné a věříme, že obrovská motivace právě pro mladé sportovce, kteří se zde setkali s legendami.

V soutěži družstev zvítězila ZŠ RK Masarykova, na 2. místě skončila ZŠ RK Javornická a 3. místo obsadila ZŠ Kostelec n. Orl. Gratulujeme!

Velké poděkování patří organizátorům, rozhodčím a soutěžícím žákům se svými učiteli. Všichni dodržovali pokyny, a tak se celé dopoledne neslo v příjemné sportovní atmosféře a bez potíží. Věříme, že za rok se v RK opět sejdeme!