Centrum pro talentovanou mládež: on-line aktivity během pandemie COVID-19

Mensa ČR již delší dobu spolupracuje s Centrem pro talentovanou mládež (CTM). Pokud se vaše děti po více než měsíci vynuceného pobytu doma začínají nudit, můžete zkusit třeba vzdělávací on-line aktivity. Co by vám lidé z CTM v této nelehké době chtěli vzkázat? To se dočtete v tomto článku.


Co děláme v době pandemie?

Kvůli situaci kolem COVID-19 jsme museli zrušit naše Objevitelské soboty. Nechtěli jsme ale, aby děti přišly o svůj oblíbený program, proto jsme během 2 dnů zrealizovali Objevitelské (ne)soboty – online lekce s lektory na nejrůznější témata. Po prvním pilotním týdnu jsme tyto lekce nabídli všem dětem, zdarma. Vybírat si mohou z témat jako je vesmír, historie, pohybohrátky, biologie, pokusy nebo třeba lekce Start with Science v angličtině.

Vysíláme 5x denně, od pondělí do pátku. Každý týden připravujeme nová témata a pestrou nabídku na týden následující. Tento týden jsme měli 1620 účastí na všech lekcích a ohlasy rodičů jsou pro nás velmi motivující.

Nabídku lekcí najdete na webu zde https://www.ctm-academy.cz/objevitelske-soboty/objevitelske-ne-soboty-online  a každou středu vypisujeme témata na další týden.

Kurzy CTM Online běží dál

Naši studenti studují i nadále v online kurzech CTM Online. Vyzpovídali jsme instruktorku Terezu, která je se studenty v pravidelném kontaktu a ptali jsme se primárně na to, zda mají studenti větší zájem o konzultace právě teď, kdy přišli o své kolektivy, třídy a sociální vazby. Rozhovor najdete zde.

Jeanne Bočková v Sama doma

O aktivitách CTM v době zavřených škol promluvila naše milá paní ředitelka v pořadu Sama doma České televize - záznam je zde.

Petra Trubačová
Centrum pro talentovanou mládež (CTM)

18.4.2020


Zpět