Z činnosti KND Vsetín ve školním roce 2010/2011

Renáta Haschková

Naše škola nabízí od začátku školního roku 2010/2011 pod záštitou Mensy ČR kroužek Klub nadaných dětí, který navštěvují děti mladšího školního věku s IQ nad 120 z různých vsetínských základních škol.


Schůzky se uskutečňují každých 14 dní. Účast dětí v klubu je zcela zdarma, protože činnost tohoto vzdělávacího spolku finančně zabezpečuje Městský úřad ve Vsetíně.
Cílem práce v kroužku je nabídnout dětem různorodé aktivity, které povedou ke zvětšování jejich všestranného rozhledu v různých oblastech.
A jak zhodnotily aktivity samotné nadané děti?

  • Na prvním místě se umístila interaktivní výstava Hry a klamy, která byla doslova přeplněna netradičními hrami. Například vzpomeňme „ponořování do tyčinek“, plazmovou kouli, obří sluchátko a stroj na kreslení.
  • Druhé místo obsadil Baltík, tedy počítačový program pro malé programátory. Naučil děti čarovat, postavit dům nebo hrad, vyzdobit zahrádku a také proměňovat květiny.
  • Třetí příčka patří exkurzi v TESu Vsetín. Zde se nahlédlo takříkajíc do života. Viděli jsme pracovat různé stroje a dozvěděli se mnoho zajímavých věcí. Ze všeho nejvíc nás potěšilo řízení obrovského jeřábu na dálkové ovládání.

První rok činnosti kroužku je za námi, ale už nyní se společně těšíme na ten příští.

Související odkazy

30.6.2011


Zpět