Harry Potter: Mad Head Show – trochu jiný online kvíz

Tomáš Nováček

Chybí vám společenské hry? Jste soutěživí a v době lockdownu si nemůžete svou touhu po vítězství uspokojit? A máte rádi filmové série jako jsou Harry Potter, Star Wars nebo Saw? Vyzkoušejte týmový online kvíz od firmy Endorfin!


Firma Endorfin (https://endorfin.cz) již nějakou dobu nabízí Mense 10% slevu na své únikové hry*. Bohužel v současné době jsou všechny podobné taškařice zakázané, a tak si Endorfin připravil pro své zákazníky další nabídku – tentokrát tak oblíbené (pub)kvízy, ale v online podobě!

Ale nenechte se zmýlit, není to klasický pubkvíz, kde by člověk musel znát knížky nazpaměť, aby měl šanci získat alespoň jeden bod. Pokud očekáváte otázky na drobné detaily z Harryho života, budete pravděpodobně zklamaní. Tady jsou otázky často založeny na kuriozitách z natáčení filmů, jejich různých jazykových verzích, či dokonce vtipných videích, které jsou danou sérií inspirovány. A ano někdy jsou otázky i trochu o intuici a náhodě.

My jsme měli tu možnost účastnit se kvízu na téma Harry Potter, kde byly ve stylu našeho oblíbeného kouzelnického světa nejen otázky, ale i hudba a moderátor sám. Hravost a atypičnost otázek dělá večer vhodný i pro rodiny s dětmi, i když třeba ne všichni ovládají kouzelná slůvka a znají jména všech postav. Součástí kvízu bylo i hádání obrázků různých bytostí a věcí ze světa Harryho Pottera, které do kamery kreslil moderátor, čímž se akce přiblížila k oblíbené hře Aktivity. 

Jako drobnou výtku k celému večeru bych měl nevyrovnanost bodování některých částí soutěže a občas příliš hlasitou hudbu. Není to ale nic, co by vám s přimhouřeným okem a ovladačem hlasitosti zabránilo si hru užít, a třeba se i něco nového dozvědět.

Pokud vám tedy chybí společenské akce a soutěže, sestavte si svůj tým, využijte velkorysou nabídku firmy Endorfin a zúčastněte se nějakého jejich kvízu s 10% slevou*!

Ilustrační obrázek: TuendeBede (pixabay.com)

* Členové Mensy mají nabídku 10% slevy na celou nabídku on-line programů a únikových her endorfin.cz (kód pro slevu naleznete na intranetu Mensy ČR).

14.2.2021


Zpět