Za hmyzem do terénu! + Migranti v našem městě (distanční exkurze Talnetu, jaro 2021)

Ing. Mgr. Vojtěch Tutr

Zajímá vás, co všechno žije na vaší zahradě a jak to najít? Víte, odkud pochází vaši sousedé? Umíte vyčíst z kamenů životní příběhy? Chcete si zalétat s dronem? Dovedete zůstat v létě cool? Program Talnet připravil T-exkurze pro nadané žáky a žáky se zájmem o problematiku dvě T-exkurze, které se vzhledem k opatřením uskuteční distančně.


KE STAŽENÍ

Za hmyzem do terénu! + Migranti v našem městě (distanční exkurze Talnetu, jaro 2021)

letáček
( PDF soubor, 1,8 MB)

Každé jaro vyrazí Talneťáci spolu s odborníky do terénu objevovat svět. Aktuální epidemiologická situace sice společným výletům nepřeje, vy však můžete na T-exkurzi vyrazit i tak! Talnet, program pro nadané realizovaný Národním pedagogickým institutem ČR, letošní jaro nabízí dvě distanční T-exkurze s harmonogramem speciálně upraveným takovým způsobem, aby bylo možné je zvládnout i na dálku.

A co to ty T-exkurze vlastně jsou? Jedná se o aktivity zaměřené na zajímavá témata, kde si mnohé vyzkoušíte na vlastní kůži a poznáte jak odborníky z oboru, tak i nové kamarády, které zajímá to samé, co vás. V každé z T-exkurzí vás nyní čekají dvě společná online setkání, mezi kterými budete mít možnost prozkoumat své nejbližší okolí sami (anebo v případě příznivé epidemiologické situace vybranou oblast společně s lektorem a dalšími účastníky). Na prvním setkání, které se odehraje po teoretické online přípravě, s instruktorem proberete, co, kde a jak vlastně máte hledat. Na tom druhém si pak ukážete výsledky vlastního bádání, které budete dále diskutovat. Nedílnou součástí T-exkurze je i zpracování vlastních postřehů do tzv. T-reportu, kde se můžete realizovat i umělecky.

Aktuální nabídka T-exkurzí včetně přihlášky a ukázky T-reportů z dříve proběhlých T-exkurzí je k nalezení na https://www.talnet.cz/aktivity/t-exkurze

Pro jaro 2021 jsou plánovány tyto T-exkurze:

Za hmyzem do terénu!

  • pro mládež ve věku 13–19 let
  • online schůzky 6. 5. a 22. 5.

Migranti v našem městě

  • pro mládež ve věku 12–19 let
  • online schůzky 11. 5. a 28. 5.

Talnet: exkurze na jaře 2021

26.3.2021


Zpět