Zlatý oříšek 2021

Simona Šedá

Máte doma, ve třídě, v oddíle či zájmovém kroužku úspěšné talentované dítě ve věku 6–14 let? Neváhejte a přihlaste ho do soutěže Zlatý oříšek!


Je jedno, zda je umělec, sportovec, vědec či v něm dřímá jiné nadání. Odměnou pro 21 dětí nominovaných odbornou porotou do užšího výběru včetně 7 vítězů bude nejen finále soutěže v České televizi a možnost finanční podpory jejich dalšího rozvoje, ale také příležitost osobně se potkat s dalšími úspěšnými a nadanými dětmi z různých koutů naší republiky.

Jedinečnost Zlatého oříšku tkví v tom, že nemá žádné kategorie. Šanci dostat se mezi 21 nominovaných má jakékoli dítě či dětský kolektiv, kteří v posledních dvou letech dokázali něco mimořádného. Stát tak vedle sebe mohou programátor, tenista, tým mladých vědců, taneční skupina, designér, spisovatel, youtuber, ekolog, zpěvák či hráč na hoboj, anebo dítě, které prokázalo své výjimečné schopnosti v jakémkoli jiném oboru lidské činnosti. Prostor se otvírá všem, jedinou podmínkou je dodržení zmíněné věkové hranice.

Cílem soutěže a Nadačního fondu Zlatý oříšek je podpořit děti v jejich snažení, motivovat je k dalšímu rozvoji a novým, smělejším výzvám, ale také ukazovat, že Česko dětské talenty světového formátu opravdu má!

Přihlášku do soutěže včetně podrobných podmínek účasti naleznete na https://www.zlatyorisek.cz/ceska-republika/. Uzávěrka přihlášek letošního 23. ročníku je 15. října 2021.

Mgr. Simona Šedá
ředitelka Nadačního fondu Zlatý oříšek

Zlatý oříšek – archivní foto

9.9.2021


Zpět