Napínavý střet spolužáků v televizní soutěži

Veronika Ritterová a Hynek Korous (kapitáni soutěžních týmů)

Žáci osmých a devátých ročníků naší školy se utkali v televizní soutěži, která prověřuje znalosti, dovednosti a fyzickou zdatnost. A jak to dopadlo? To se dozvíte 24. března na kanále ČT:D.


V pondělí 6. února jsme se vypravili do plzeňské Techmanie, kde se natáčel nový díl televizního pořadu „Už tam budem?“. Tato soutěž má za úkol porovnat fyzickou zdatnost a přírodovědné znalosti dvou pětičlenných týmů. Za normálních okolností se spolu utkají žáci ze dvou různých škol, ale jelikož náš soupeř nemohl dorazit, nastala neobvyklá situace, kdy se do role soupeřů vžili pouze žáci ze ZŠ Blatenská. Za tým Neon bojovali Hynek Korous, Jan Boř, Sára Grünnerová, Miroslav Končal a Jonáš Vítovec. Proti nim se postavil tým Krypton ve složení Veronika Ritterová, Kristián Mlnařík, Nikola Mlnaříková, Marek Šimanovský a Pavel Václavek. I přes brzký výjezd z horažďovického vlakového nádraží byli všichni účastníci plni energie a připraveni zasoutěžit si o hlavní cenu v podobě mobilních telefonů. Po našem příjezdu do Techmanie jsme byli srdečně přivítání televizním štábem a ihned jsme byli posláni do technické místnosti, kde nás patřičně upravila šikovná paní maskérka. Chvíli na to pak přišel pan zvukař, který každému z nás přidělil zvukový port s mikrofonem. Po všech nutných přípravách jsme se konečně mohli přesunout na plac, kde se nás ujal herec Karel Zima. Ten byl po celý den neuvěřitelně příjemný a v čase mimo natáčení se staral o dobrou náladu. Dopolední část proběhla v celku dle očekávání – tedy až na pár technických závad, s nimiž si ale technici poradili.

Po namáhavém dopoledním natáčení přišla polední pauza na oběd, při které jsme si odpočinuli a nabrali síly na další napínavé soutěžení. Jelikož čas utíkal doslova jako zběsilý, začal televizní štáb klást důraz na rychlejší dotáčení scén a utkání. Toto náhlé zrychlení však nikoho nerozhodilo, ba naopak dokonce podpořilo náš zápal v soutěžení. Samotné finále bylo neuvěřitelně napínavé a o vítězném týmu se bez přehánění rozhodlo až v posledních vteřinách. Po konci natáčení jsme se rozloučili se štábem a vydali jsme se do jednoho z řetězců rychlého občerstvení. Následovala už jen cesta zpět do Horažďovic, kam jsme dorazili v plném duševním i tělesném zdraví. Za možnost zasoutěžit si před televizními kamerami děkujeme České televizi a panu učiteli Curkovi, který nás do pořadu přihlásil. Na výsledek našeho soutěžního klání se můžete podívat 24. března na kanále ČT:D. Po odvysílání bude díl pořadu k nalezení i na internetovém iVysílání České televize.

 

8.3.2023

Klíčová slova: soutěž, Česká televize

Napínavý střet spolužáků v televizní soutěži
8.3.2023 Petr Curko
Hurá do neznáma
Hurá do neznáma
Tým červených
Tým červených
Tým modrých
Tým modrých
V soutěžních úborech
V soutěžních úborech
V chemickém
V chemickém
Věda nám sluší
Věda nám sluší


Zpět