Aktuality

Archiv

Rok: 2019 | 2016


Troška sportu či kus dortu?

2.6.2019 Aneta Erbenová, Marie Bukovská (žákyně 4. B, ZŠ Strž, Dvůr Králové nad Labem) | Další informace...

V tématu „Sportem na Olymp“ (kategorie „Literární díla“, 1. stupeň ZŠ) se toto dílo našich žákyň 4. B stalo vítěznou prací 16. ročníku soutěže „Svět očima dětí“, kterou již od roku 2004 pravidelně pořádá Ministerstvo vnitra ČR.


V zoo není nikdy klid

2.6.2019 M. Bukovská, A. Erbenová, V. Tesařová, L. Havlík a J. Šváb (žáci 4. B, ZŠ Strž, Dvůr Králové nad Labem) | Další informace...

Literární a výtvarná soutěž „Evropa ve škole“ má dlouholetou tradici nejen u nás, ale i v ostatních evropských zemích. Je vyhlašována Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy ČR, garantem soutěže je Národní institut pro další vzdělávání. Jejím posláním je podporovat mezi dětmi i dospělými myšlenku vzájemné sounáležitosti evropských zemí.

Soutěžní tvoření se dělí do oblasti literátů a výtvarníků. Naše škola měla zastoupení v první kategorii. Pět žáků ze třídy 4. B utvořilo skupinku šikovných spisovatelů: M. Bukovská, A. Erbenová, V. Tesařová, L. Havlík a J. Šváb. Při kolektivním psaní bylo důležité, aby žáky chvilky nad papírem bavily. Proto rozhodovala volba vhodného tematického okruhu. Nejlépe odpovídalo věku a zájmům dětí téma Zvířecí parlament. Čtvrťáci se zde měli zamyslet nad tím, za jaká práva by mohla bojovat zvířata v ZOO. A tak vzniklo velice pěkné vypravování o hrochovi s revmatickými problémy, o gepardovi – zarytém odpůrci vegetariánství, o opuštěném perutýnovi, o věčně unaveném lvovi nebo o oslíkovi, kterého si návštěvníci stále pletli se zebrou.

V krajském kole soutěže se umístila tato práce na 2. místě.Zpět