Klub deskových her Hořice

Úvodní strana
Úvodní strana
Fotogalerie
Fotogalerie
Kalendář
Kalendář
Dokumenty
Dokumenty
Odborné články
Odborné články
 

Adresa

Šalounova 919
Hořice
508 01


Kontakt


Redaktoři

  • Mgr. Monika Malá

TIP PRO RODIČE

Mohlo by Vás zajímat:

Klub deskových her poskytuje  prostor pro aktivity studentů naší školy bez ohledu na školní výsledky, případně jejich hořické kamarády. Klub funguje 1× za 14 dní v pondělí v odpoledních hodinách v prostorách naší školy. Klub je otevřen všem věkovým kategoriím, dochází do něj děti od primánků po maturanty.

Každé druhé pondělí v měsíci se setkává skupinka dětí z nižšího gymnázia u deskových her. Jde o samé chlapce, kteří jsou výjimeční jak svým přístupem ke studiu, tak i intelektem.  Na začátku každé hodiny si kluci vyberou dvě maximálně tři hry, vždy záleží na časové náročnosti her a podle toho volíme pořadí od nejdelší hry po nejkratší, dvouhodinovka plná zábavy uteče jako voda a my na konci už přemýšlíme, co si zahrajeme za čtrnáct dní.

Kluci se naučili odložit na dvě hodiny mobil a věnovat se čisté zábavě. Některé hry se pravidelně opakují, někdy si kluci donesou vlastní hru z domova, jelikož doma není buď dostatečný počet hráčů, nebo není čas na hraní.

Klub deskových her v naší škole probíhá již třetím rokem.

Klub navštěvují hlavně chlapci z nižších ročníků, všichni vesměs členové Mensy ČR. Děti jsou na schůzky vždy natěšeny a připraveny utkat se v deskových hrách. Kdo přijde první, vybírá hru, proto nemáme nedochvilné studenty.

Klub deskových her si získal oblibu i mezi učiteli, kteří suplují, často mě žádají o zapůjčení deskových her do hodin, kde mají nějakou tu hodinu navíc. Děti i kolegové toto zpestření vítají, tři hodiny dějepisu není zrovna v zájmu duševního zdraví dětí či učitele.

Deskové hry jsme rozšířily o mnoho karetních a kolega začal provozovat pro šikovné děti i Robotický klub, což je další posun v péči o nadané děti v naší škole, takže i jim přejme, ať se dobře baví.

Mgr. Monika Malá
vedoucí klubu
V Hořicích, 18. 2. 2020

Provozní doba

1× za 14 dní v pondělí od 15:00 do 17:00


» Archiv