Klub deskových her Hořice

Úvodní strana
Úvodní strana
Fotogalerie
Fotogalerie
Kalendář
Kalendář
Dokumenty
Dokumenty
Odborné články
Odborné články
 

Adresa

Šalounova 919
Hořice
508 01


Kontakt


Redaktoři

  • Mgr. Monika Malá

TIP PRO RODIČE

Mohlo by Vás zajímat:

Klub deskových her poskytuje  prostor pro aktivity studentů naší školy bez ohledu na školní výsledky, případně jejich hořické kamarády. Klub funguje 1× za 14 dní v pondělí v odpoledních hodinách v prostorách naší školy. Klub je otevřen všem věkovým kategoriím, dochází do něj děti od primánků po maturanty.

Každé druhé pondělí v měsíci se setkává skupinka dětí z nižšího gymnázia u deskových her. Jde o samé chlapce, kteří jsou výjimeční jak svým přístupem ke studiu, tak i intelektem.  Na začátku každé hodiny si kluci vyberou dvě maximálně tři hry, vždy záleží na časové náročnosti her a podle toho volíme pořadí od nejdelší hry po nejkratší, dvouhodinovka plná zábavy uteče jako voda a my na konci už přemýšlíme, co si zahrajeme za čtrnáct dní.

Kluci se naučili odložit na dvě hodiny mobil a věnovat se čisté zábavě. Některé hry se pravidelně opakují, někdy si kluci donesou vlastní hru z domova, jelikož doma není buď dostatečný počet hráčů, nebo není čas na hraní.

Klub jsme letos zakončili povídáním u zmrzliny a udělali si strategii, jak budeme pokračovat v příštím školním roce.

Deskové hry pomáhají i některým schopným pedagogům překlenout suplované hodiny, kdy nečekaně vypadne nějaký kolega, takže místo obligátního pouštění videa využijí studenty, kteří chodí na deskové hry, a naučí se společně nové deskové hry přímo ve vyučování.  Spíše zatím mladší kolegyně už pochopily, že je dobré použít hry i na hodiny, kdy se ocitnou ve třídě, kterou dobře neznají, jelikož si takto zabaví kolektiv (4 hry bohatě postačí), děti nepokládají tento čas za ztrátu a jsou kupodivu hodné a nadšeně spolupracují.

Dokonce uvažujeme, že deskové hry se z gymnázia přesunou i na další obory naší velké sloučené školy, jako je obor sociální péče, kdy se sami studenti budou připravovat na to, jak učit děti deskovým hrám v budoucnu ve své praxi.

Počet her se nám daří postupně rozšiřovat, vždy se nechávám inspirovat tipy z Mensy a musím přiznat, že jsem se ještě nespletla (Vlajky, Time’s Up!, Sochy v akci, Chytré pexeso a další).

Druhý rok Klubu deskových her je za námi a budeme věřit, že v dalším školním roce budeme mít stejně nadšené spoluhráče.

Mgr. Monika Malá
vedoucí klubu
V Hořicích, 20. 6. 2019

Provozní doba

1× za 14 dní v pondělí od 15:00 do 17:00


» Archiv