Jarní setkání rodin s nadanými dětmi – duben 2011

Již podruhé jsme se zúčastnili setkání rodin s nadanými dětmi (poprvé na podzim 2010) a po loňských zkušenostech se celá naše rodina velmi těšila. Manželé Havlovi opět připravili perfektně zorganizovaný víkend plný netradičních her a soutěží, přednášek pro rodiče a dalších zajímavých aktivit, kterým vévodila sobotní bojová hra.

Barbora a Jan Radovi
8.4.2011  —  10.4.2011
Deštné v Orlických horách

Počasí celkem přálo, bylo chladno, ale nepršelo, a tak rozděleni do týmů jsme postupně vyráželi. Trasa vedla okolím Deštného a byla zpestřena úkoly. Úspěšně jsme všechny našli, ale vyřešení některých z nich jsme kvůli obtížnosti odložili až do hotelu s teplým čajem.

Po dobrém obědě většina z nás relaxovala v příjemném hotelovém bazénu. V pozdní odpoledne část rodičů vyslechla přednášku o vzdělávání nadaných dětí, zatímco děti soutěžily v obrázkové tiché poště a hledání obrázků. Po večeři jsme se už všichni dohromady zúčastnili noční bojovky, která opět neměla chybu a bavila velké i malé děti. Ty u hotelu dostávaly lístečky se svými jmény a měly je za úkol donést do sklenic, které byly v terénu u chatiček osvícené svíčkami. Nesměla je ale při tom chytit hlídka s baterkou, v tom okamžiku o lístek přišly. Děti byly tak nadšené, že by snad běhaly až do rána. Nicméně každá hra má svůj konec. Přesunuli jsme se do hotelu a noční bojovka pokračovala v bazénu, kde byly v přítmí naházeny do vody svítící tyčinky, které pak děti lovily. Bylo to nejen zábavné, ale i kouzelné díky osvětlení, které svítící tyčinky ve vodě vytvářely. Výborný nápad!

hrajeme deskové hry

Nedělní dopoledne jsme strávili společně v klubovně, kde byly připraveny jednoduché, ale velmi zábavné hrátky pro děti o malé ceny a proběhlo také vyhodnocení celého víkendu. Překvapilo nás, jak hodnotné byly pro všechny účastníky připraveny ceny, z nichž si postupně každá rodina dle umístění jednu vybrala.

Po celou dobu víkendu od pátku do neděle byla k dispozici klubovna plná zajímavých stolních her, které jsme si mohli půjčit a zahrát, přičemž všichni členové rodiny Havlových (vyzdvihla bych hlavně oba syny) nám velmi ochotně vysvětlovali jejich pravidla. Musíme říct, že klubovna měla velký úspěch.

Celý víkend se nesl v duchu dobrovolnosti, každý si vybral ty aktivity, které ho zajímaly a bavily. Velmi přínosné byly pro nás rodiče diskuse s ostatními účastníky, při kterých jsme si vyměňovali vlastní zkušenosti a zážitky ze života s nadaným dítětem. Už teď se moc těšíme na další setkání na podzim a náš starší syn i na letní camp, který také pořádá paní Dana Havlová.

Související odkazy

Zpět