Budějovické Želvování 2013

V letošním roce se Místní skupina České Budějovice poprvé zúčastnila Budějovického želvování. Ročník to byl sice již třetí, ale vzhledem k tomu, že jsme se s hlavním organizátorem seznámili teprve loni před Logickou olympiádou, tak jsme spolupráci na soutěži nabídli až letos.

Lucie Malechová
1.6.2013
České Budějovice (centrum města)

Akce se konala na Den dětí, tedy v sobotu 1. 6. 2013, a jak už název napovídá, byla pořádána v centru Českých Budějovic a jeho nejbližším okolí. Soutěžilo se v hádání nejrůznějších šifer, které soutěžící dovedly vždy na další stanoviště. Tam po splnění zadaného úkolu dostali další šifru, a tak to pokračovalo dál a dál až do cíle. Občas se někteří zbloudilci vraceli zpět na předchozí stanoviště ve snaze získat nějakou nápovědu, ale v závislosti na pravidlech byli zpravidla zklamáni. Výjimkou byly pouze dětské kategorie, kde děti sice nápovědu získaly, ale k ní i několik trestných minut.

Budějovické Želvování 2013: vítězové kategorie děti s rodiči (foto: Lucie Malechová)Jak už tedy vyplývá z uvedeného, soutěž byla rozdělena do několika kategorií. V letošním roce to bylo poprvé dokonce do čtyř. A to na kategorie rodiče s dětmi, děti 9–15 let, začátečníci a experti. V závislosti na tom byla samozřejmě stanovena i obtížnost jednotlivých úkolů a šifer. Soutěžilo se vždy v týmech 2–5 členů a jednotlivé týmy musely být před začátkem soutěže zaregistrovány na stránkách soutěže.

Hlavními organizátory byl tým Carpe Testudo, jehož členové jsou šifrovací nadšenci. Členové MS ČB se podíleli zčásti na organizaci a zčásti byli i mezi soutěžícími.

Počasí bylo letos při šifrovačce velice vrtkavé. Dětské kategorie to ještě naštěstí zvládly bez větší úhony, bohužel kategorie starších trochu promokla. A někteří možná i více než trochu. Přesto věřím, že všichni, kteří dorazili do cíle a byli odměněni alespoň nějakou drobností, pokud ne hlavní cenou, byli spokojeni a rádi se příští rok zúčastní znovu.

Chtěla bych touto cestou poděkovat všem členům naší MS ČB za účast, ať už jako soutěžícím, nebo organizátorům a samozřejmě také děkuji a hlavně gratuluji hlavním organizátorům – týmu Carpe Testudo v čele s Martinem Machem, za skvěle připravenou a pro někoho velmi náročnou celodenní šifrovací hru. Budu ráda, pokud budeme v příštím roce opět členy organizačního týmu a pevně doufám, že i ve větším počtu než letos.

Související odkazy

Zpět