Rozloučení s kalendářním rokem, spaní ve školce – prosinec 2012

Poslední den ve školce v kalendářním roce 2012 jsme se sešli v 18.00 v naší třídě, abychom se rozloučili se starým rokem. První část byla společná pro děti a rodiče, závěrečné nocování ve školce pak bylo záležitostí jen dětí.

Marie Čermáková, e-mail: m-cermakova@seznam.cz, tel.: +420 733 198 367
21.12.2012, 18:00
MŠ Holýšov – Modrá třída, Luční č.p. 557, 345 62 Holýšov

Jelikož bylo aktuálně v době předvánoční, četli jsme si příběh „O všetečném vánočním andělíčkovi“ a k němu kreslili obyčejnou tužkou obrázek.

Následně jsme kreslili fixami svá vánoční přání na lampiónky štěstí a ty pak společně vypouštěli v prostoru před školkou. Zapalovali jsme také prskavky.

Po návratu nás čekala příprava „pelíšků“ na nocování ve školce a rozloučení s rodiči. Po vyčištění zoubků jsme hráli Bobříka odvahy. Všichni jako jedna parta jsme hledali schované překvapení ve zcela zhasnutém prostoru třídy a v jejím okolí. Použít jsme mohli pouze baterky, které jsme si přinesli z domova. Vše se úspěšně zdařilo a s radostí jsme objevili svítící tyčinky, ze kterých jsme vytvářeli náramky, korále a velkou hvězdu na zavěšení.

V poslední části tohoto prodlouženého večera jsme společně sledovali pohádku „Polární expres“. Někteří při ní usnuli, jiní vydrželi až do konce, který byl po 22. hodině. Pak už jsme zalezli do spacáků a společně přespali v naší třídě.

V 8 hodin ráno si pro děti přišli rodiče, popřáli jsme si příjemné vánoce, hodně štěstí v novém roce a pak se na několik prázdninových dní rozloučili.

Související odkazy

Rozloučení s kalendářním rokem - prosinec 2012 (MŠ Holýšov)
21.12.2012 Marie Čermáková

Zpět