Výlet s Českou spořitelnou

V pátek 25.4.2008 jsme s klubem odjeli na výlet s Českou spořitelnou k Brněnské přehradě. Odpoledne nám pomohla zorganizovat maminka jedné naší žákyně, paní Zikmundová. Nejmladšími účastníky našeho výletu byly dvě čtyřleté děti, dědeček jednoho ze čtvrťáků měl téměř dvacetkrát více.

PaedDr. Jana Klodnerová
25.4.2008
Brněnská přehrada a nejbližší okolí

Na výpravu každý dostal několik fotografií a úkol cestou k přehradě objevit vyfotografované objekty. Za splnění se získávaly ve finále body, které se rázem přeměnily v ceny věnované Českou spořitelnou.

A co jsme na výletě viděli a zjistili? Např. to, že brněnská elektrárna je elektrárna špičková. Co znamená slovo špičková? Nejen to, že je to něco kvalitního, což brněnská elektrárna určitě je, ale v tomto případě i to, že je elektrárnou dodávající proud do sítě v době odběrových špiček, tedy ráno a večer. A co je to turbína a jak vypadá? To se zeptejte dětí z klubu, část turbíny viděly. Dozvěděly se mnoho nového o přehradní hrázi, o vodě v přehradě i o výrobě elektřiny. Vodě se u nás líbilo natolik, že nás cestou domů dokonce i zkropila.

Děkujeme paní Zikmundové i panu Bachratému, kteří pomohli výlet zorganizovat. Poděkování si zaslouží i rodiče některých žáků, kteří nejenom že strávili odpoledne se svým dítětem, ale pomáhali hlídat i ostatní, a to tentokrát až do pozdního odpoledne.

  • A kdy příště? Sejdeme se tentokrát až 23.5.2008
  • Kde? Ve třídě I.B
  • V kolik hodin? Ve 13.30 h
  • A co nás čeká? Nechte se překvapit, budeme si hrát, zváni jsou i rodiče

Související odkazy

Výlet s Českou spořitelnou (Klub dětí ZŠ Křídlovická)
25.4.2008 Jana Klodnerová

Zpět