Příměstský tábor Světa vzdělání – angličtina, logika, projektové učení - Brno-Líšeň

Svět vzdělání připravil pro děti od 1. do 5. třídy vzdělávací příměstský tábor zaměřený na angličtinu, logiku a projektové učení.

Poznejte nové kamarády a něco nového se naučte.

Koordinátor: Lucie Chládková, chladkova@svetvzdelani.cz, 603 185 497
26.7.2021, 7:45  —  30.7.2021, 16:00
zdarma - z dotace MŠMT
Brno-Líšeň, ZŠ Horníkova

Program

Angličtinu budeme vyučovat metodou Wattsenglish, která hravým způsobem u dětí buduje slovní zásobu ve větných celcích. Metoda cílí na emocionální paměť dětí a naši lektoři s ní mají výborné zkušenosti. Během dne budeme střídat hodiny výuky a hodiny konverzace.

Logika směřuje k rozvoji samostatného logického myšlení dětí. Využijeme ucelený koncept Logiky se slonem Milošem, v rámci kterého děti řeší logické úlohy přiměřené jejich věku. Děti jsou vedeny tak, aby si na řešení přicházely samy anebo ve skupinkách, aby vzájemně o svém řešení diskutovaly s ostatními a aby byly motivovány k dalšímu pokroku. Jako nástavbu pak zapojíme matematické úlohy, které jsou rovněž koncipované s ohledem na rozvoj logického myšlení.

Projektové učení vychází z konceptu Projektového učení Světa vzdělání, v rámci kterého děti ve věkově smíšených týmech zpracovávají projekty na konkrétní témata. Získávají informace z různých zdrojů, v tomto případě to bude především z anglických encyklopedií a knih. Naučí se analyzovat informace a vybírat z nich ty důležité, zpracovávat je, vytvořit nějaký konkrétní model, shrnout to nejdůležitější do abstraktu projektu a na závěr výsledky své práce prezentovat před ostatními. Další důležitou získanou kompetencí je pak schopnost práce v týmu a také naplánovat si časový harmonogram práce.

Příchod dětí 7:45 - 8:00

Odchod dětí 16:00 - 16:15

Strava

Oběd, svačinky, pitný režim.

Registrace a platba

  • Registrujte se co nejdříve, kapacita je omezena na 18 dětí.
  • Tábor bude hrazen dotací MŠMT.

 

Za Svět vzdělání

Tomáš Blumenstein a Lucie Chládková


 Přihlašovací formulář 
Jméno (účastník)
E-Mail (rodič)
Telefon (rodič)
E-mail (účastník)
Telefon (účastník)
Věk (účastník)
Adresa (ulice, č, město, PSČ)
Poznámka
  • tímto přihlašuji výše uvedenou osobu

Ochrana osobních údajů: Přihlášením vstupujete do smluvního vztahu s Mensou České Republiky. Provedení služby s sebou nese nutnost zpracování a uchování výše uvedených osobních údajů. Zpracovatelem těchto údajů je Mensa České Republiky, IČ 45248591, Španielova 1111/19, 16300 Praha 6 - Řepy.
Vezměte prosím na vědomí, že na akcích je obvyklé pořizování fotografií, ty bývají umístěny ve veřejné fotogalerii Mensy ČR, Vaše jméno a příjmení může být rovněž zveřejněno ve veřejném seznamu přihlášených.
Pokud nechcete, aby Vaše jméno bylo uvedeno ve veřejném seznamu přihlášených, uveďte do jména a příjmení slovo „účastník“ a své skutečné jméno a příjmení uveďte do poznámky.
Podrobné informace o tom, jak údaje chráníme a zpracováváme a jaká jsou Vaše práva naleznete na adrese www.mensa.cz/gdpr/. Dle stanov Mensy ČR musí účastníci respektovat pravidla stanovená organizátorem.

 

Seznam přihlášených:

  1. Ondřej Komorník (vloženo 4.6.2021, 15:39:50)
  2. Martin Lang (vloženo 7.6.2021, 8:16:00)
  3. Karolína Diblíková (vloženo 8.6.2021, 8:30:30)

Zpět