Ekopolis

Klub nadaných dětí v novém školním roce už zase pilně pracuje. Od října se každý pátek odpoledne scházíme, abychom se nejen pobavili, ale také se zábavnou formou vzdělávali.

Marie Karšulínová
22.11.2012
ZŠ JUDr. Josefa Mareše, Klášterní 3301/2, 669 02 Znojmo

Naším favoritem se stala nová hra Ekopolis, ve které se ideálně snoubí zábava s odpovědností. Kdo si tuhle hru zahraje, začne přemýšlet o svém okolí jako nikdy předtím. Při rozvíjení města se musí myslet na potřeby jeho obyvatel - kde budou pracovat, kam si zajdou odpočinout a kde se jim bude nejlépe bydlet. Postavit vyvážené město není jednoduché, zvláště když se nesmí zapomenout ani na živočichy a rostliny, které je třeba chránit. Poutavou a hravou formou se tak u dětí rozvíjí odpovědný přístup k přírodě a životnímu prostředí.

Marie Karšulínová

Ekopolis je strategická hra, kterou hrajeme v Klubu nadaných dětí. Tato hra rozvíjí logické myšlení. Je to společenská hra pro dva až pět hráčů. Cílem je získat co nejvíce bodů plněním úkolů nebo stavěním budov. Pozor! Stavění může body také ubírat. Tato hra nás moc baví. Může si ji zahrát každý, protože na stránkách ekopolis.cz je možnost zahrát si ji proti počítači. Je to zábava, i když se při ní moc nezasmějeme.

Petra Ludvíková, 7.A

Akci uspořádal

  • Klub nadaných dětí na ZŠ JUDr. Josefa Mareše ve Znojmě (od šk. roku 2015/2016 již bohužel nefunguje)
Ekopolis (KND při ZŠ JUDr. Josefa Mareše, Znojmo)
22.11.2012 Marie Karšulínová

Zpět