Přírodovědný příměstský tábor v dendrologické zahradě

Příměstský tábor pro děti v 1.-5. třídě. Program je zaměřený na trávení času venku, zkoumání přírody a výtvarné dílničky.

Richard Veselý (risa.ves@gmail.com)
21.8.2023  —  25.8.2023
5 490 Kč
Dendrologická zahrada v Průhonicích u Prahy

Program

Hlavní náplní programu bude objevování zákoutí zahrady. Od lovení potápníků v mokřadu, přes poznávání bylinek a koření, stromů z celého světa, až po chytání motýlků na louce. Také pro děti máme připraveno mnoho biologických (týmových) her, u kterých si vyzkouší práci terénního biologa. Mimo trávení času venku se mohou těšit na dílničky (vyrobí si např. vlastní fotoalbum z tábora) a přírodovědné minipřednášky.

Naše hodnoty

Hlavní pro nás je, aby si děti tábor užily a abychom vytvořili podnětné prostředí, ve kterém se nebudou nudit. Proto máme připraveno mnoho her a aktivit, ale to, co nakonec děláme, přizpůsobujeme dětem, které přijedou. Sejde-li se parta, která ráda chytá zvířátka, chytáme zvířátka. Mají-li děti radši dílničky, děláme víc dílniček. Je-li to půl na půl, tak děti rozdělíme tak, aby všichni dělali to, z čeho mají největší radost. Pokud nějaká aktivita děti nezaujme, vymyslíme společně alternativní program. Určitě nebudeme děti nutit do dělání něčeho, co nebudou chtít. Zahrada je plná zajímavých a krásných míst, takže pro každého se najde něco super zajímavého!

Kdo pro Vás tábor připravuje?

Tábor organizují Richard Veselý (student University of Cambridge), Anna Sucha (studentka PřF a PedF, Univerzita Karlova) a Jitka Štumpová. Anna s Jitkou milují přírodu a všechny její krásy. Dlouhodobě se zabývají tvorbou a organizací biologických vzdělávacích programů a táborů (Fluorescenční noc, tábory Přírodovědecké fakulty UK, Věda nás baví a další). Ríša je nadšený chemik, který rád přednáší na všelijaká přírodovědná témata.

Přihlašování

Přihlásit se můžete vyplněním formuláře, který naleznete zde:
https://cambridge.eu.qualtrics.com/jfe/form/SV_0TkZohICabJyosK

Zpět