Noc vědců 2013

Automobil potřebuje energii k rozjezdu, motýl k rozletu, květina k rozkvětu. K čemu potřebuje energii vědec? Přece k poznání! Poznejte, co žene vpřed odborníky z univerzit, science center, hvězdáren či planetárií! Kousek své energie vám právě vědečtí profesionálové předají 27. září, a to na mnoha místech celé republiky.

27.9.2013
Brno, České Budějovice, Liberec, Olomouc, Ostrava, Pardubice, Plzeň, Praha, Slaný, Zlín

Čtvrtý zářijový pátek, kdy se Noc vědců již tradičně koná, máte možnost poznat lidi, kterým energie rozhodně nechybí: vědci, technici, pedagogové, odborníci z mnoha technických, přírodovědných i humanitních oborů vám chtějí ukázat, čím že se to vlastně živí a čím že to vlastně žijí. Nudit se přitom rozhodně nebudete – čeká na vás energický večer plný show, workshopů, pokusů, populárně laděných přednášek a hudebních vystoupení, které vás přesvědčí, že energie se neskrývá jen ve slunečním svitu, větru, vodním proudu, v jádru nebo fosiliích, ale hlavně v lidské touze poznávat, objevovat, obdivovat svět kolem nás.

Jedna noc, desítky míst v České republice, stovky lokalit po celé EU, tisíce příležitostí seznámit se se zajímavými lidmi a s jejich profesemi, skvělá možnost nechat se fascinovat a bavit, soutěžit, hrát si, poznávat…

Noc vědců se v České republice uskuteční již po deváté. Národním koordinátorem celé akce, která se již tradičně konaná pod záštitou Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR a Zastoupení Evropské komise v ČR, je Techmania Science Center, plzeňská instituce neformálního vzdělávání.

Noc vědců 2013

Související odkazy

Zpět