Matematika podle Hejného metody

„Hejného metoda“ je netradiční způsob výuky matematiky. Touto metodou učí již přes 350 z 3 900 základních škol v ČR. Přijďte si poslechnout dvoudílnou přednášku, která se bude konat v pátek 20. června v rámci Veletrhu vědy a výzkumu v Olomouci.

prof. RNDr. Milan Hejný, CSc.
20.6.2014, 10:30  —  20.6.2014, 14:00
Přednáška je zdarma. Zájemce však prosíme o registraci předem, neboť počet míst je omezen.
Přírodovědecká fakulta Univerzity Palackého v Olomouci, 17. listopadu 939/7, 779 00 Olomouc

prof. RNDr. Milan Hejný, CSc.Hejného metodu využívá i řada alternativních škol nebo rodiče při domácí výuce svých dětí. O metodu profesora Milana Hejného se zajímají v Itálii, Francii, Finsku, Švédsku, Polsku (kde se již plánují vydat i učebnice) či v USA – kde ji využívají některé školy jako doplněk výuky. Českou řadu učebnic pro první stupeň základních škol schválilo MŠMT v roce 2007. S výukou orientovanou na budování schémat podle prof. Milana Hejného jsou seznamování studenti programů Učitelství pro 1. stupeň na pedagogických fakultách Univerzity Karlovy v Praze a Ostravské univerzitě v Ostravě.

Dvoudílná přednáška se bude konat v pátek 20. června 2014 v časech 10:30–11:30 a 13:00–14:00. Zájemce prosíme, aby se předem zaregistrovali na http://www.popup.upol.cz/science-to-public/prof-milan-hejny. První díl přednášky seznámí účastníky s obecnými principy Hejného metody výuky matematiky, zatímco druhý díl půjde více do detailů a je určen všem, kdo se o Hejného metodu zajímají hlouběji.

Bližší informace o metodě

Související odkazy

  • Přednášky (odkaz do kalendáře)
  • Hejného metoda - způsob výuky matematiky a rozvoje osobnosti dítěte
  • Učebnice nakladatelství Fraus, podle kterých je matematika Hejného metodou po republice již řadu let vyučována.

Zpět