Životní styl a návyky se budují od první třídy - praktická část

Životní styl a zdravý přístup ke svému tělu a k pohybu je důležitou součástí spokojeného života.

V návaznosti na přednášku Doc. MUDr. Pavla Stejskala, CSc. přinášíme pokračování v podání Mgr. Alexandry Markovičové, která především pro učitele připravila praktické ukázky a náměty, co můžeme dělat, aby se děti těšily do tělocviku a chtěly cvičit.

Mgr. Alexandra Markovičová
5.11.2015, 15:00  —  5.11.2015, 17:00
50 Kč
ZŠ Dětská 915/2, 708 00 Ostrava, Poruba

Témata: motivace, práce s intenzitou zatížení, diferenciace při velkých rozdílech v schopnostech a přístupu, jak zpestřit rozcvičku a strečink, náměty pro sportovní disciplíny (gymnastika, atletika, pohybové hry, sportovní hry,  úpoly), zapojení necvičících, pohybové chvilky, příp. hodnocení v TV.

Doporučuji vzít si pohodlné oblečení a obuv na cvičení; příp. si přečíst pohádku „Sám“ z knihy Ferda a jeho mouchy (Dostálová, M., Jančiová, S., Vlčková, H., Praha: SCIO 2013., str. 22-29) .

Mgr. Alexandra Markovičová
vystudovala jsem na UP v Olomouci filozofii a tělesnou výchovu. Od r. 2005 jsem učila na Cyrilometodějském gymnáziu v Prostějově tělesnou výchovu a základy společenských věd a podílela jsem se na výuce, tvorbě učebnice a metodiky předmětu Strategie osobnostního rozvoje.  Od r. 2010 externě vyučuji na CMTF UP volitelný předmět Metodika zájmových činností – Tělesná výchova a pohybová rekreace. Díky svým 3 dětem jsem se dostala k montessori pedagogice (4 kurzy Dr. Štarkové) a respektujícímu přístupu (kurz Efektivního rodičovství, staví na stejných principech jako Respektovat a být respektován). V květnu 2015 jsem absolvovala seminář „Agrese je OK.“ a v září 2015 jsem zahájila rozšiřující studium pro získání kvalifikace vyučovat na 1. st. ZŠ.

 

Většina lidí ví, že pohyb je pro fyzickou, psychickou a sociální pohodu - tedy zdravý život - důležitý. Lidé, kteří ho přesto v každodenním životě realizují jen minimálně, jsou možná zatíženi nepříjemnými pocity z dětství - z výkonnostně nebo soutěživě vedené tělesné výchovy (příp. sportovních kroužků) anebo nezažili, že časová investice do pohybové aktivity se vyplatí.
Chceme ukázat smysl, proč a jak dětem zprostředkovávat již v raném věku radost z pohybu - tak aby se mohl stát trvalou součástí životního stylu a pozitivně ovlivňovat kvalitu jejich života.

 

Na přednášku je nutné se registrovat. Současně s vyplněním přihlášky odešlete, prosím, účastnický poplatek 50 Kč na účet č. 2600798764 / 2010 (jako VS použijte své telefonní číslo).

Za organizační tým
Alexandra Markovičová
a Tomáš Blumenstein (603726030, tomas@blumenstein.cz)


On-line přihlašování je uzavřeno. Chcete-li se přesto pokusit přihlásit (to lze pouze v případě, že je ještě volná kapacita), kontaktujte prosím organizátora přímo. Příslušný kontakt najdete výše.

Seznam přihlášených:

Zpět