2. víkendový AlphaCamp v Přibyslavi – náhled do světa účastníků

Tentokrát jsme se vydali na tajnou základnu NASA v Přibyslavi, kam si nás pozvala Dr. Scully. 
Hned po večeři nás seznámila se současnou vážnou situací a ukázala nám video, na kterém byl zelený mimozemšťan, a také fotografii šifry v obilí, kterou její vědci dekódovali jako zprávu: „Rozšířili jsme nákazu po celém světě.“ Rozhodli jsme se doktorce Scully pomoci a skoncovat jak s nákazou, tak s mimozemšťany.

pořadatel: AlphaCamp (tel.: +420 774 436 754, e-mail: info@alphacamp.cz)
14.10.2016, 16:00  —  16.10.2016, 17:00
Husova 210, 582 22 Přibyslav (okres Havlíčkův Brod, kraj Vysočina)

Hned druhý den ráno jsme se proto učili řídit létající talíř zvaný frisbee, abychom proti mimozemšťanům měli alespoň nějakou šanci. Byli jsme v tom celkem dobří, takže jsme úspěšně splnili naši první misi.

Na druhém konci světa byl na různých místech hlášen výskyt tajemných obrazců, ke kterým jsme se potřebovali co nejrychleji dostat. Doktorka Scully nám zajistila závodní formule 1, a tak jsme mohli usednout za volant a brzy vyjet. Cesta byla klikatá a setrvačnost formule nám zpočátku dělala potíže. Po chvíli jsme však přišli na správný způsob řízení, naše formule začínaly každým tahem nabírat na rychlosti a my nakonec dorazili do cíle. Bylo nám jasné, že na další výpravu bude potřeba spoustu sil, proto jsme se posilnili obědem a až pak jsme se vydali na malý orientační běh, během kterého se nám podařilo najít a sesbírat 19 tajemných obrazců. Snažili jsme se vyluštit jejich význam, ale prozatím nám nedávaly žádný smysl.

Od čarodějky jsme se dozvěděli, že po vypití speciálního lektvaru bychom mohli získat nadpřirozené schopnosti, díky kterým bychom mohli komunikovat s mimozemšťany . Pustili jsme se tedy do jeho výroby. Na přípravu jsme však potřebovali nejrůznější suroviny – vysušené obří oko, tři vlasy děda Vševěda a další. Sehnat všechny přísady opravdu nebyl jednoduchý úkol, ale zvládli jsme ho a lektvar uvařili. Čarodějka nám slíbila, že by měl začít účinkovat do 48 hodin.

Abychom si ukrátili čas, vrátili jsme se zatím k tajemným obrazcům a hledali v nich nějaké spojitosti. Začali jsme v nich nacházet nejrůznější sety. Setem se rozuměla trojice kartiček, které byly třemi ze svých čtyř vlastností (barva, počet, tvar a výplň) různé nebo stejné. Dalo to zabrat jak naší pravé, tak levé mozkové hemisféře. Stále nám ale chyběly hlubší souvislosti. Rozhodli jsme se proto čekat než uplyne celých 48 hodin, během kterých nám čarodějka slíbila, že lektvar zafunguje.

Před večeří se situace zkomplikovala, když se porouchaly obvody na základně NASA a všechny přístupové kódy do dalších místností se resetovaly. Abychom nepřišli o večeři, tak bylo potřeba kódy rychle zjistit, což se nám naštěstí povedlo a mohli jsme se dobře najíst.

Po večeři jsme si zahráli turnaj v MATBOJI zvaném 16 teček. Tahově jsme každý proti každému na plánku 4×4 tečky tvořili malé čtverečky. Kdo získal nejvíce malých čtverečků, vyhrál. Objevit výherní strategii ale nebylo úplně jednoduché. Vyčerpaní a utahaní z celého dne jsme se proto uložili ke spánku.

Jen co jsme usnuli, probudilo nás vysílání mimozemšťanů.  Lektvar zabral a my jsme byli schopni přijímat signál z vesmíru. Podařilo se nám najít i šifrovací kód, který nám mimozemšťané poslali, a s jeho pomocí jsme dokázali rozluštit jejich zprávu. Překvapilo nás, že nás varovali před Dr. Dre, který prý celou tu šarádu s mimozemšťany a nákazou nastražil. Řekli nám i polohu jeho laboratoře. Běželi jsme tam a ukázalo se, že mimozemšťané měli pravdu. Nalezli jsme totiž jeho deník, který dokazoval, že to celé zosnoval on sám, aby se doktorce Scully pomstil za to, že ho nechtěla přijmout jako vědce do NASA.

Navíc jsme se dozvěděli, že na nás a na doktorku Scully bude chtít zaútočit. Věděli jsme už dost, a tak jsme šli spát, abychom měli na bitvu proti Dr. Dre dost sil. Další den ráno jsme se v očekávání útoku začali připravovat, abychom nebyli později zaskočeni. I díky těmto přípravám jsme nakonec své pevnosti a vlajky statečně ubránili. Dr. Dre byl na útěku. Vydali jsme se po stopách, které zanechal. Rozšifrovali jsme při pátrání spoustu zpráv a nakonec jsme ho dopadli a předali policii.

Zbývalo už jen vyléčit zhruba tucet nakažených, které Dr. Dre otrávil, a tak jsme se pustili do výroby protilátky. Ta byla velmi speciální – jednalo se o látku, která byla tuhá a tekutá zároveň. Při pomalém vnořování se chovala jako kapalina. Při prudkém úderu jakýmkoliv předmětem se naopak chovala jako pevná látka a předmět se do ní nezabořil. Rychlým hnětením bylo dokonce možné vytvořit kuličku, která se jinak v klidném stavu začala roztékat.

A tak jsme zachránili svět nejen před nákazou, ale i před zlým Dr. Dre. Na závěr nám Dr. Scully se svým týmem NASA poděkovali a rozdali diplomy. Podělili jsme se ještě s ostatními o své nejsilnější zážitky a nadešel čas, abychom se plni dojmů odebrali zpět do svých domovů.

Související odkazy

2. víkendový AlphaCamp v Přibyslavi
16.10.2016

Zpět