Šachová abeceda

Nadané děti a šachy, to je kombinace, která by měla fungovat.  Naši malí členové ale mají takové množství volnočasových aktivit, že se nemohou věnovat naplno všemu, co by je bavilo. Proto jsem si dala za cíl je s hrou králů a jejími základními pravidly alespoň seznámit.

Mgr. Marta Frydrychová, tel.: +420 777 165 811, e-mail: marta.frydrychova@mensa.cz
22.2.2019, 16:00  —  22.2.2019, 17:30
pro členy Dětské Mensy zdarma, pro nečleny 50 Kč
Gymnázium Česká, Česká 142/64, 370 21 České Budějovice

KE STAŽENÍ

Šachová abeceda, únor 2019

letáček ( 174 kB)

Dlouho jsem hledala vhodného lektora, který by byl nejen šachistou, ale hlavně uměl pracovat s dětmi. Štěstí se na mne usmálo a náhoda mi přivedla do cesty trenéra mladých talentů, šachového fide mistra Michala Novotného.

Poslední únorový pátek se konala první schůzka nad šachovnicí, ze které jsme byli všichni tak nadšeni, že určitě nebyla schůzkou poslední. Děti se dozvěděly, jak šachy vznikly, naučily se základní tahy jednotlivých figur, jejich hodnotu, počítaly šachové příklady, ale došlo i na soutěž v kreslení nejveselejšího šachového koně. Naučili jsme se značení polí na šachovnici a pak se zavřenýma očima určovali barvu políčka, které nám pan trenér zadal. Došlo i na nešachové hádanky, toto odpoledne dostaly naše hlavičky pořádně zabrat. Hodinu jsme uzavřeli několika partiemi s pěšáky.

Michalovi patří velký dík, tak skvělou práci s dětmi jsem dlouho neviděla. Už se těšíme na příště, jen co najdeme nějaké volné místečko v přeplněném diáři tohoto skvělého trenéra.

Související odkazy

Šachová abeceda (SIG Jihočeské nadané děti)
22.2.2019 Marta Frydrychová

Zpět