Soutěž Talent základek 2014 – Mensa gymnázium, o.p.s.

6. listopadu to ve škole už od 13 hodin šumělo jako v úle. Začínali se scházet účastníci soutěže Talent základek a jejich rodiče, babičky, dědečkové či sourozenci. Na soutěž přišlo 43 dětí z prvního stupně ZŠ z Prahy 5, 6, 13 a 17.

Marcela Fatrová, zástupkyně ředitelky, Mensa gymnázium, o.p.s.
6.11.2014, 14:00  —  6.11.2014, 16:00
Mensa gymnázium, o. p. s., Španielova 1111/19, 163 00 Praha 17

Soutěžilo se ve všeobecném přehledu, kde byly otázky týkající se matematiky, zeměpisu, dějepisu, literatury, televizních pořadů, přírodopisu, občanské výchovy atd. v rámci všeobecného přehledu si všichni vyzkoušeli práci s hlasovacím zařízením Active Expression. Ve druhé části testu měly děti prokázat, co všechno vědí o své městské části. Ukázalo se, že si valná většina dětí dokázala poradit v první části testu s otázkami, které se týkaly našeho státu či kontinentu, ale nevěděly téměř nic o tom, kde mají ve svém okolí nejbližší sportoviště, koupaliště nebo nemocnici či jaké noviny městská část vydává a které známé osobnosti bydlí v jejich okolí. Naší snahou kromě jiného bylo, aby se díky této soutěži začaly o dění ve své městské části více zajímat a aby věděly, kde mohou nedaleko od svého bydliště aktivně trávit volný čas.

Záštitu nad soutěží pro svoji MČ převzali - p. starostka Prahy 17 Mgr. Jitka Synková, p. starosta Prahy 13 Ing. David Vodrážka a p. JUDr. Petr Lachnit,  první zástupce starosty Prahy 5, za což jim patří náš dík.

Po sečtení výsledků za obě části soutěže byly vyhlášeny výsledky a předány odměny, ale nikdo ze soutěžících neodešel s prázdnou – všichni účastníci soutěže dostali poukaz na testování IQ v Mense zdarma.
Zde jsou jména šťastlivců, kteří uspěli nejlépe:

Talent základek Prahy 5:

1. místo – Filip Pelíšek (ZŠ Radotín) - tablet
2. místo – Václav Svoboda (ZŠ Slivenec) – desková hra
3. místo – Magdaléna Jarošová (ZŠ v Remízku) – poukaz na knihy v hodnotě 1.000 Kč

Talent základek Prahy 6:

1. místo – Šimon Andrš (ZŠ Pod Marjánkou) - tablet
2. místo – Samuel Elich (ZŠ Na Dlouhém lánu) – desková hra
3. místo – Šimon Koliha (ZŠ Pod Marjánkou) – poukaz na knihy v hodnotě 1.000 Kč

Talent základek Prahy 13:

1. místo – Vojtěch Suchý (ZŠ Bronzová) - tablet
2. místo – Ludmila Procházková (ZŠ O. Chlupa) – desková hra
3. místo – Karolína Štádlerová (ZŠ Trávníčkova) – poukaz na knihy v hodnotě 1.000 Kč

Talent základek Prahy 17:

1. místo – Barbora Dohnalová (ZŠ Socháňova) - tablet
2. místo – Marek Smrček (ZŠ Socháňova) – desková hra

Všem soutěžícím děkujeme za účast, výhercům samozřejmě srdečně gratulujeme!!! Ti, co letos neuspěli, nemusejí věšet hlavu - soutěž Talent základek bude pokračovat i v následujícím roce, věříme tedy, že se s některými opět uvidíme. Nezapomeňte se tedy příští rok včas zaregistrovat do Logické olympiády!!!

Související odkazy

Zpět