Soutěž Talent základek 2015

Ve čtvrtek 5. listopadu to na Mensa gymnáziu už od 13 hodin šumělo jako v úle. Začínali se scházet účastníci soutěže Talent základek a jejich rodiče, babičky, dědečkové či sourozenci. Na soutěž přišlo 46 dětí z prvního stupně ZŠ z Prahy 5, 6, 13 a 17.

Mgr. Marcela Fatrová
5.11.2015, 13:00  —  5.11.2015, 16:00
Mensa gymnázium, o. p. s., Španielova 1111/19, 163 00 Praha 17

Soutěžilo se ve všeobecném přehledu, kde byly otázky týkající se matematiky, zeměpisu, dějepisu, literatury, filmu, přírodopisu, občanské výchovy atd. V rámci všeobecného přehledu si všichni vyzkoušeli práci s hlasovacím zařízením Active Expression. Ve druhé části testu měly děti prokázat, co všechno vědí o své městské části. Letos se ukázalo, že se děti lépe připravily na tuto část, takže si mnohem lépe poradily s otázkami typu, kde mají ve svém okolí nejbližší sportoviště, koupaliště nebo nemocnici či jaké noviny městská část vydává a které známé osobnosti bydlí v jejich okolí. Naší snahou kromě jiného bylo, aby se díky této soutěži začaly o dění ve své městské části více zajímat a aby věděly, kde mohou nedaleko od svého bydliště aktivně trávit volný čas.

Záštitu nad soutěží pro svoji městskou část převzali starostka Prahy 17 Mgr. Jitka Synková, starosta Prahy 13 Ing. David Vodrážka, starosta Prahy 5 MUDr. Radek Klíma a starosta Prahy 6 Mgr. Ondřej Kolář, za což jim patří náš dík.

Po sečtení výsledků za obě části soutěže byly vyhlášeny výsledky a předány odměny, ale nikdo ze soutěžících neodešel s prázdnou – všichni účastníci soutěže dostali poukaz na testování IQ v Mense zdarma. Vyhlašování výsledků a předání cen se zúčastnila i starostka městské části Praha 17 Mgr. Jitka Synková. Soutěž přijela natočit regionální pražská televize Praha TV. Reportáž můžete shlédnout v on-line archivu Praha TV po kliknutí na obrázek níže (od času 08:04).

Talent základek 2015

Ceny do soutěže věnovali tito sponzoři: nakladatelství Fraus knihy, firma Albi deskové hry a hlavní výhru – mobilní telefony pro vítěze – věnovala společnost Microsoft. Také jim moc děkujeme.

Výsledky

Talent základek Prahy 5:

1. místo – Adam Rek (ZŠ Slivenec)
2. místo – Jan Švarc (ZŠ Lipence)
3. místo – Emma Štěpánová (ZŠ Drtinova)

Talent základek Prahy 6:

1. místo – Ondřej Klusáček (ZŠ Petřiny-Sever)
2. místo – Tomáš Kalous (ZŠ M. Alše)
3. místo – David Jirasko (ZŠ Bílá)

Talent základek Prahy 13:

1. místo – Vojtěch Suchý (ZŠ Bronzová)
2. místo – Karolína Štádlerová (ZŠ Trávníčkova)
3. místo – Viacheslav Nikiforov (ZŠ Trávníčkova)

Talent základek Prahy 17:

1. místo – Marek Smrček (ZŠ Socháňova)
2. místo – Barbora Dohnalová (ZŠ Socháňova)
3. místo – Iveta Smoleňáková (ZŠ Socháňova)

Všem soutěžícím děkujeme za účast a výhercům samozřejmě srdečně gratulujeme! Ti, co letos neuspěli, nemusejí věšet hlavu – soutěž Talent základek bude pokračovat i v následujícím roce, věříme tedy, že se s některými opět uvidíme. Nezapomeňte se tedy příští rok včas zaregistrovat do Logické olympiády.

Související odkazy

Zpět