Druhý ročník krajského kola Logické olympiády v Karlovarském kraji

V pátek 22. října 2010 se v prostorách karlovarské krajské knihovny konal již druhý ročník krajského kola Logické olympiády. Pořadatelem byla místní skupina Mensy ČR.


Logická olympiáda je soutěž založená na řešení logických úloh a je rozdělena do dvou bloků – pro žáky prvního stupně základních škol a pro studenty středních škol. Výherci krajských kol postupují do celostátního finále, které se již tradičně koná v Praze, v sále Parlamentu ČR.

Samotná soutěž je rozdělena do tří kol. Prvního, nominačního kola, se účastní žáci přihlášených škol. Soutěžící řeší úlohy samostatně, na počítači doma nebo ve škole. Tohoto kola se zúčastnilo více než 10 000 žáků a studentů z celé republiky, z toho 700 v našem kraji. Do krajského kola postoupilo 40 nejlepších řešitelů v každé kategorii. Soutěžící řešili nejdřív otevřené logické úlohy, tj. úkoly, u nichž bylo nutné zapsat správný postup řešení, a následně tzv. uzavřené úlohy, jejichž zadání bylo promítáno na projekční plátno v přesných časových intervalech a soutěžící vybírali správnou odpověď z možností A – D.

Pro 20 nejlepších řešitelů z každé kategorie byly připraveny krásné ceny, např. různé deskové hry nebo dres HC Energie Karlovy Vary. Hlavní cenou, kterou věnovala Toužimská stavební společnost, byl notebook pro vítěze obou kategorií.

Absolutními vítězi v kategorii základních škol se stali: 1. Nella Szebenyiova, ZŠ J. A. Komenského Karlovy Vary, 2. Vojtěch Ševčík, ZŠ J. A. Komenského Karlovy Vary a 3. Jiří Dolanský, 3. ZŠ Cheb.

V kategorii středních škol zvítězili: 1. Kateřina Jarosilová, Gymnázium Sokolov, 2. Martin Danyo, SPŠ Ostrov a 3. Eva Čermáková, Gymnázium Sokolov.

Do finálového kola však z krajského kola postupuje celkem 12 úspěšných soutěžících – 5 žáků z kategorie I. stupně ZŠ a 7 studentů z kategorie středních škol.

Na půdě Parlamentu ČR nás tak bude reprezentovat více úspěšných řešitelů, než kolik je v něm našich zastupitelů.

Za skvělou připravenost žáků a studentů je potřeba poděkovat všem zapojeným školám a především učitelům, kteří s dětmi pravidelně pracují a pomáhají jim rozvíjet jejich logické schopnosti.

krajské kolo Logické olympiády 2010 v Karlovarském kraji

Související odkazy

29.10.2010


Zpět