Jak proběhlo krajské kolo Logické olympiády 2011 v Plzni

Věra Hellerová

Už druhým rokem poskytla prostory pro krajské kolo Logické olympiády Vyšší odborná škola a Střední průmyslová škola elektrotechnická v Plzni a do jejího areálu v pátek 4. listopadu 2011 zamířili semifinalisté Logické olympiády z Plzeňského kraje...


Semifinalisté Logické olympiády z Plzeňského kraje zamířili v pátek 4. listopadu do areálu Vyšší odborné školy a Střední průmyslové školy elektrotechnické v Plzni, která již druhým rokem poskytla prostory pro konání krajského kola této soutěže, za což děkujeme.

limonádová přestávka v Plzni

Davy soutěžících oblehly registrační stolky téměř půl hodiny před ohlášeným začátkem registrace. Poté, co si všichni soutěžící našli své místo podle zasedacího pořádku, zavládlo neuvěřitelné ticho, takže použití zvonečku, kterým v Plzni již tradičně ohlašujeme důležité momenty v průběhu soutěže, by bylo tentokrát zcela zbytečné.

Pro oživení soutěže byla pro každou kategorii před zahájením prvního testu připravena dvojice úkolů. Za nejrychlejší správné řešení si každý z vítězů ihned odnesl drobnou odměnu v podobě reklamních předmětů, které věnoval automobilový závodník Václav Pech.

Po této mozkové rozcvičce přišel na řadu první test a po přestávce s limonádovým občerstvením pak test druhý. Mezi semifinalisty byla také žákyně první třídy, která měla k dispozici předčitatele (ale také stálý dozor) a testy řešila stranou od ostatních. Nutno podotknout, že se svým výsledkem pokořila dva řešitele z páté třídy a je tedy velkou nadějí Plzeňského kraje v dalších ročnících soutěže.

V Plzni se bojovalo nejen o sedm postupových míst, ale také o ceny. Díky dotaci Plzeňského kraje jsme mohli soutěžící na medailových pozicích odměnit deskovou hrou či radiobudíkem, vítěze v každé kategorii pak MP4 přehrávačem a hlavolamem. Navíc každý medailista obdržel triko, kšiltovku a jiné reklamní předměty od závodníka p. Pecha.

A vězte, že Logická olympiáda je ve srovnání s ostatními olympiádami prostě … taková vznešenější – aspoň podle vyjádření jednoho řešitele, který se dosud zúčastnil každého našeho krajského kola.

Související odkazy

10.11.2011


Zpět