Reportáž z finále Logické olympiády 2012

Markéta Erbsová

V pondělí 26. listopadu hostila Míčovna Pražského hradu 196 finalistů pátého ročníku Logické olympiády. Soutěž byla tradičně rozdělena do tří věkových kategorií: A, B a C. Zástupci všech 14 krajů se nejdříve prezentovali a poté zamířili do soutěžních prostor.


Soutěží provázel předseda Mensy ČR Tomáš Blumenstein společně s hercem Jaroslavem Duškem. Na soutěžící čekalo osm soutěžních bloků. Dopoledne bylo věnováno logickým testům v písemné a promítané formě. Po obědě následovala sada soutěží zaměřených především na obrazotvornost. V dalších blocích soutěžící pracovali s písmeny, tvořili nová slova z přesmyček, otáčeli a umísťovali obrazce. K vidění byla taktéž úvodní seriálová znělka Kačeřích příběhů, ve které si soutěžící otestovali svou krátkodobou paměť, například odpovědí na otázku: „Jakou barvu plavek má strýček Skrblík?“ a jiných. Důležitým bodem programu byla taktéž prezentace partnerů soutěže. Generální partnery soutěže, nadaci The Kellner Family Foundation, představila Jitka Tkadlecová, Open Gate – gymnázium a základní školu představil Jiří Luka. Za společnost Altel byla přítomna Radka Beránková. Pozvání přijal taktéž patron soutěže Petr Tluchoř. Přestávky mezi jednotlivými soutěžními bloky účastníkům zpestřili zástupci Divadla Kampa, kteří především malé diváky upoutali hrou na zpívající tibetskou mísu. Celé finálové kolo se neobešlo bez pomoci všech dobrovolníků Mensy ČR v čele se Zuzanou Polákovou. Za jejich práci velmi děkujeme! Bez nich bychom totiž neznali jména vítězů letošního ročníku Logické olympiády:

  • V kategorii A zvítězil Jan Brada ze 14. ZŠ Plzeň, Zábělská ul.
  • V kategorii B zvítězil Ondřej Motlíček z Gymnázia Šumperk.
  • V kategorii C zvítězil Jiří Guth z Gymnázia Jírovcova České Budějovice.

Velké blahopřání patří všem soutěžícím, kteří se finálového klání účastnili. S hezkou vzpomínkou se s Vámi těšíme na příště!

Autor: Markéta Erbsová, kresba: Eva Erbsová

 

finále Logické olympiády 2012 v Míčovně Pražského hradu (kresba: Eva Erbsová)

Související odkazy

27.11.2012

Logická olympiáda 2012 - finále
26.11.2012


Zpět