V letošním školním roce (2011/2012) na ZŠ Jihlava zahajuje činnost Kroužek šikovných dětí

Mgr. Andrea Medunová

V letošním školním roce (2011/2012) jsme nabídli žákům naší školy ZŠ Jihlava, Demlova 32 Kroužek šikovných dětí. Kroužek čítá dvanáct dětí a začal pracovat 12. října 2011 pod vedením Mgr. Andrey Medunové za vydatné spolupráce pana ředitele Mgr. Zdeňka Noska.


S výjimkou 9. ročníku jsou zastoupeny všechny třídy. Přihlášené děti řeší rébusy, hlavolamy, budou pracovat se systémem Pasco. Během středečního odpoledne, kdy se s dětmi setkáváme, mohou žáci hrát i logické hry, které nám zaslala zdarma společnost Mensa ČR. Kroužek šikovných dětí plánuje i návštěvy různých kulturních akcí (výstavy, divadelní představení atd.). Naším cílem je objevovat a prohlubovat v dětech jejich schopnosti a dovednosti. Děti jsou v kroužku moc spokojené.

Naše škola se letos poprvé zúčastnila základního kola Logické olympiády společnosti Mensa ČR. Děti pracovaly se zaujetím, ale bohužel žádný z našich žáků nepostoupil do kola dalšího. Nicméně i tak děkujeme organizátorům za zajímavé úkoly a těšíme se na další ročník.

Související odkazy

19.10.2011


Zpět