Kroužek šikovných dětí má za sebou první rok činnosti

Mgr. Andrea Medunová

Kroužek šikovných dětí odstartoval svoji činnost na naší škole tento školní rok (2011/2012). Děti, které se přihlásily do kroužku, v něm zůstaly i v druhém pololetí. Hlavní činností kroužku je hraní společenských her, luštění rébusů a logických hádanek.


V květnu navštívil naši školu pan Mareš, redaktor známého deníku. Seznámil děti s výrobou novin a získáváním článků do jednotlivých čísel. Pan Mareš náš školní časopis Všímálek velice chválil a ocenil práci redaktorů, kteří přispívají svými články. Této akce se společně s dětmi z Kroužku šikovných dětí zúčastnili i žáci, kteří navštěvují na naší škole Mediální kroužek a pro školní časopis píší.

Na konci školního roku jsme s dětmi uskutečnili výlet do Prahy. Celá akce byla naplánována tak, abychom zažili co nejvíce rozdílných zážitků. Cestu do Prahy jsme absolvovali linkovým dálkovým autobusem. Z ÚAN Florenc jsme se přemístili Metrem do stanice Anděl, kde jsme navštívili Království železnic. Odtud procházka k lanovce na Petřín. Na Petříně děti shlédly hlavní město a jeho dominanty z Petřínské rozhledny a pobavily se v Zrcadlovém bludišti. Cesta z Petřína probíhala pěšky přes Karlův most a Metrem na Hlavní vlakové nádraží. Odtud jízda rychlíkem směr Jihlava. Dětem se nejvíce líbilo Metro a lanovka na Petřín. Celá akce se vydařila a i počasí nám přálo. Všichni byli spokojení.

Související odkazy

30.6.2012


Zpět