Krajské kolo Logické olympiády 2013 v Libereckém kraji

Hana Kotinová

V loňském roce jsem si vyzkoušela, jak to na takovém krajském kole Logické olympiády (KK) vypadá, coby jeden z dozorujících a letos jsem se kromě tvorby úloh zapojila i jako tzv. krajánek, čili krajský koordinátor.


Před začátkem soutěže bylo potřeba se seznámit s informačním systémem, roznést plakáty po školách (mezi finalisty se nakonec dostal žák ze školy, která se loni neúčastnila a kam jsme plakát osobně doručily), dále postupně přebírat drobnosti pro účastníky, domluvit pomocníky na dozor KK, zajistit informovanost jak postupujících (emailová komunikace), tak veřejnosti (rozhlasová reportáž z KK), převzít zadání KK, sledovat, kdo potvrdil účast atd.

V den D se náš šestičlenný tým sešel v ZŠ U Školy, která již poněkolikáté poskytla prostor i dozorující učitele. Pro každého účastníka jsme připravili říjnové vydání mensovního časopisu, diplom, propisku, drobné občerstvení, placku s logem LO a jeden mensovní cukřík (IQ v prášku). Na tabuli jsem napsala odkazy na web na vybrané aktivity (např. dětská šifrovací liga) a orientační program dne. Účastníci se přihrnuli hned v 8.45, našli si své místo, dozor dostal poslední instrukce a zadání a v 9.15 jsme účastníky přivítali, zahrnuli potřebnými informacemi a následně jim rozdali zadání a začali měřit čas na první kolo. O přestávce pak účastníky, jejich doprovod i nás organizátory vyzpovídala rozhlasová reportérka. Následovalo druhé kolo a po jeho skončení úklid prostor a pro mě po příchodu domů dvoudenní opravování testů a zadávání do systému. Opravování bylo náročné, přesto velmi radostné, zejména když se objevila úloha ode mne a byla správně vyřešená.

Hana Kotinová

krajské kolo Logické olympiády 2013 v Libereckém kraji

Související odkazy

10.11.2013


Zpět