Den s Mensou na Open Gate

Barbora Sirková, ZŠ Open Gate, asistentka 3. A

Na začátku dubna navštívili obě naše třetí třídy na ZŠ Open Gate zástupci společnosti Mensa v čele s panem předsedou Tomášem Blumensteinem. Spolu s ním do naší třídy 3. A vstoupil svět matematiky a logiky.


Na tabuli se objevily kódy sestavené z písmen a číslic. Šum v lavicích rázem ustal. Ještě pár upřesňujících otázek a odpovědí a pokyn: „Pracujte, a kdo bude mít hotovo, nevykřikuje, ale zvedne ruku, já se přijdu podívat.“

A dětské hlavičky se začaly sklánět nad papírem a soustředěně prováděly složité logické operace. V tu chvíli bych ráda viděla, co se tam kdesi uvnitř v mozkových drahách odehrává.

Ale už letí ruce nahoru a pan Blumenstein si potichu nechá říkat výsledky. Každý si na to musí přijít sám. Tvářičky dětí jsou červené úsilím, když se snaží přijít na systém kódu. Někdy je to takový fígl, ale přijít na to!

„Jó, mám to, tady, tady!“

I na tváři paní učitelky lze číst radostné nadšení. A je to ona, která vždy vyluští kód jako první. Za odměnu dostane časopis Mensa. Tak jako postupně celá třída, každý si ho za své úsilí zasloužil.

Asi po hodině jsme se s panem Blumensteinem rozloučili a přešli do třídy, kde zatím pracovala 3. B. Zde na děti čekaly dvě členky organizace Mensa, které před námi rozprostřely množství velmi zajímavých deskových her. Byly to hry převážně na rozvoj schopností dětí. 3D piškvorky byly obsazeny nepřetržitě.

Všichni jsme si mohli zahrát a vyzkoušet většinu vystavených her. Paní asistentky každé skupince hru vysvětlily a potom si ji s námi také zahrály. Do hraní jsme se tak zabrali, že pro nás čas přestal existovat a jen velmi neradi jsme se nakonec loučili.

Tato ochutnávka her mě tak nadchla, že jsem hned příští týden vyhledala kamenný obchod v Žitomírské ulici a spolu se svou rodinou tam strávila moc příjemné herní odpoledne. A jako úlovek jsme si odnesli zajímavou logickou hru Da Vinci Code.

Související odkazy

28.5.2014


Zpět