Sportovní den ZŠ RK Masarykova v bazénu

Mgr. Radka Polívková, Mgr. Iva Hovorková

V pátek 12. 9. se konal historicky první sportovní den pro žáky 2. stupně naší školy ve spolupráci s Bazénem RK. V loňském školním roce se podařilo našim plavcům vysoutěžit v Plavecké lize 20% slevu ze vstupného, a tak jsme ji tímto způsobem chtěli využít.


Přípravy byly pečlivé. Pan učitel Jelen s paní učitelkou Navrátilovou připravili základní podklad plaveckých soutěží. Paní ředitelka s paní zástupkyní Jarolímkovou propracovaly ve spolupráci se slečnou Kotyzovou z bazénu kompletní harmonogram. Štafetové soutěže v tělocvičně vzala zodpovědně na svá bedra výchovná poradkyně Iva Hovorková. Pak rozpis připomínkovali všichni vyučující, až došel do finální podoby.

Vytvořili jsme dvě základní skupiny, které se po 2 h vystřídaly. Deváťáci a osmáci tak zahájili podzimní deštivé dopoledne v tělocvičně. Čekalo je několik štafetových disciplín, ve kterých museli předvést nejen svoji hbitost, ale i zručnost a spolupráci. Byli jsme svědky urputných soubojů třídních kolektivů v rámci každého ročníku. Skákalo se v pytlích, soutěžící si přendávali lžíci mezi koleny, láskyplně se objímali při přenášení tenisáku mezi hlavami a i přes švihadlo si zaskákali. Všechny třídy z plných plic fandily svým spolužákům a bedlivě kontrolovaly dodržování pravidel u soupeřů. Všichni žáci odcházeli z tělocvičny s úsměvem, protože konečné výsledky byly opravdu těsné a konec konců hlavní není vyhrát, ale strávit zábavné dopoledne se svými spolužáky.

Šesťáci a sedmáci měli hned ráno sraz u bazénu. Rychle zkontrolovat seznamy, vyzvednout čipy, šatna, sprcha a k bazénu. Pěkně svižně, ale zároveň velice opatrně s ohledem na kluzké prostředí. V bazénu byly vytyčeny 3 základní sektory – plavecké dráhy pro měření časů na 25 m, dráha pro mezitřídní soutěže v plaveckých štafetách, ve výdrži pod vodou i kolektivním dobytí nafukovací matrace uprostřed bazénu, poslední sektor byl relaxační – tobogán, vířivka nebo divoká řeka. Vše šlo přesně podle harmonogramu, páni učitelé byli spokojeni s průběhem celé akce. Kolem 10. hodiny pak střídací akce – z bazénu do tělocvičny a obráceně.

Výsledky zpracováváme, žáci se je dozví v pondělí ve škole a velké množství fotografií si můžou prohlédnout na webových stránkách www.zsrychnov.cz Nejdůležitější pro nás pro všechny je to, že jsme se celé dopoledne pořádně hýbali, soutěžili v duchu fair play a nikomu se nic nestalo!

Obrovský dík patří všem zaměstnancům rychnovského bazénu, kteří byli velmi vstřícní a ochotní, a na základě ohlasů bychom rádi považovali tento sportovně plavecký den za první v řadě dalších, které budou následovat. Ostatně, zaplavat do bazénu si můžeme zajít třeba každý den. Sportu zdar!

Související odkazy

13.9.2014

Klíčová slova: sportovní den, bazén

Sportovní den (ZŠ Masarykova, Rychnov nad Kněžnou)
16.9.2014 Jitka Jarolímková
bazén
bazén
bazén
bazén
bazén
bazén
bazén
bazén
bazén
bazén


Zpět