Krajské kolo Logické olympiády 2014 v Olomouckém kraji

Dušan Fürst

Krajské kolo Logické olympiády proběhlo 7. 11. i v Olomouckém kraji. Vše začalo v sedm hodin ráno srazem organizátorů – dobrovolníků, kteří obětovali svůj čas a někteří i den dovolené. Od půl desáté se pak do Národního domu začalo hrnout téměř sto padesát dětí s doprovodem rodičů či pedagogů. U menších se projevovala tréma, naopak z těch větších – středoškoláků – čišela dobrá nálada a klid.


Těsně před desátou ještě několik soutěžících hledalo svá místa v sále a chvíli poté už mohl Tomáš Blumenstein přivítat Miroslava Pišťáka, primátora Prostějova – jednoho ze sponzorujících měst, který poskytl krajskému kolu svou záštitu. Po krátkém přivítání a popřání úspěchů Tomáš zahájil soutěž, vysvětlil zadání a vydal startovní povel. Sto padesát hlav a hlaviček se pak půl hodiny namáhalo s řešením první části testů. Následovaly zábavné úlohy, interaktivní úlohy a oběd.

Po shrnutí a překontrolování výsledků byly po čtrnácté hodině, už zase za přítomnosti rodičovského a pedagogického doprovodu, vyhlášeny výsledky – respektive pět nejlepších soutěžících z každé kategorie. Tito pak dostali blahopřejné listy a ceny od hlavolamů po tablety. Jeden z tabletů získal i Ondřej Motlíček ze Šumperka, vítěz celostátních kol dvou předchozích ročníků Logické olympiády – předloni v kategorii B a loni už v kategorii C.

Dušan Fürst

krajské kolo Logické olympiády 2014 v Olomouckém kraji

Související odkazy

9.11.2014


Zpět