České hlavičky 2015

Lenka Stodůlková

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR společně s Českou hlavou vyhlašuje již 9. ročník soutěže pro talentovanou středoškolskou mládež v oblasti vědeckých a odborných prací České hlavičky.


KE STAŽENÍ

České hlavičky 2015

letáček
( PDF soubor, 39 kB)

V letošním roce jsou vyhlašovány následující kategorie:

  • Merkur – „Člověk a společnost“
  • Genus – „Člověk a svět kolem něj“
  • Ingenium – „Svět počítačů a komunikace“
  • Futura – „Řešení pro budoucnost“
  • Sanitas – „Život a zdraví člověka“,
  • mimořádná cena Nadačního fondu Česká hlava a společnosti SAP.

Uzávěrka nominací je 30. června 2015.

O vítězích v jednotlivých kategoriích rozhoduje odborná porota složená z předních českých vědců, např. prof. Ing. Stanislava Hronová, prof. Ing. Petr Doucek, prof. RNDr. Zdeněk Herman nebo prof. Dr. Ing. Zdeněk Kůs.

Laureátům budou ceny a finanční odměny předány na slavnostním galavečeru, který se bude konat 19. října v Brně a Česká televize ho bude vysílat ze záznamu dne 17. listopadu. Na mezinárodní den studentů. Zároveň jsou letos České hlavičky opět součástí programu EXCELENCE vyhlašovanou Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy ČR. Tento program je určen pro podporu talentovaných žáků a pedagogů. České hlavičky se tak stávají nejprestižnější soutěží pro nadanou středoškolskou mládež v ČR.

Díky opětovné spolupráci s nadací Zdeňka Bakaly získá jeden z laureátů možnost postupu přímo do druhého (užšího) kola programu Scholarship. Bude moci zažádat o stipendium či finanční podporu na studium v zahraničí na jím vybrané škole.

Letošní novinkou je TV pořad, který organizátoři chystají spolu s Českou televizí. Vysílán bude od září 2015 a jeho cílem bude usnadnit mladým vědcům a inovátorům cestu k vhodným investorům. Studenti se zajímavými nápady a projekty, které chtějí prosadit do praxe, se tak mohou přihlašovat nejen do soutěže České hlavičky, ale i na toto natáčení.

Kompletní znění statutu a náležitosti nutné k podání přihlášky naleznete níže (viz Bližší informace) a na webových stránkách www.ceskahlava.cz. V případě dotazů či nejasností prosím kontaktujte organizátory na e-mailu nosek@ceskahlava.cz nebo telefonicky na čísle +420 702 075 916.

Bližší informace

Související odkazy

8.6.2015


Zpět