Mezinárodní setkání partnerů projektu STRATEACH v Praze

EDUcentrum, z.ú.

Na začátku listopadu se v Praze uskuteční třídenní setkání partnerů mezinárodního projektu STRATEACH (Strategie pro učitele nadaných a talentovaných dětí) podpořeného z programu ERASMUS+, jehož partnerem je nezisková organizace EDUcentrum. Kromě pracovního programu budou mít partnerské organizace z Turecka, Německa a Itálie možnost seznámit se s unikátním programem rozvoje nadaných dětí na ZŠ Curie na Praze 1.


Během návštěvy budou partneři diskutovat průběžné výsledky unikátního dotazníkového šetření ve všech zapojených zemích. Aktuální situaci v oblasti podpory a rozvoje nadání dětí na základních a v mateřských školách jsme mapovali z pohledu učitelů, ředitelů, rodičů, ale i samotných dětí. Kompletní srovnání výsledků šetření bude k dispozici na počátku roku 2017. Výstupy šetření pak budou sloužit pro návrh vzdělávacího programu a online nástrojů pro učitele a jejich žáky.

V pátek 11. 11. 2016 partneři navštíví Základní školu Curie, kde se nejprve seznámí s programem pro nadané žáky a jeho dosavadními výsledky. Následně se zúčastní ukázkové hodiny práce s nadanými žáky čtvrtých tříd.
Projekt STRATEACH trvá od září 2016 do srpna roku 2018 a nabízí aktivním školám a učitelům možnost zapojit se do vzdělávacích aktivit jak v ČR, tak i zahraničí. Více o činnosti EDUcentra se dozvíte na webu, novinky ze světa vzdělávání můžete sledovat na našich facebookových stránkách.

Tiskový kontakt:
Ing. PhDr. Zdeňka Havrlíková (vedoucí projektu): zdenka.havrlikova(zavinac)educentrum.eu


Související odkazy

3.11.2016

Klíčová slova: mezinárodní setkání, projekt, ERASMUS+, nadání, talent


Zpět