Krajské kolo Logické olympiády 2016 v Hradci Králové

Marta Kubánková

Letošní krajské kolo se uskutečnilo již popáté na našem oblíbeném místě – v krizové místnosti P1 906 – na krajském úřadu v Hradci Králové, v budově bývalého pivovaru. Ne snad že by tato místnost napovídala o nějaké krizi, ale schází se v ní v případě neočekávaných událostí krizový štáb. A protože žádná taková situace nenastala, mohla se konat naše olympiáda.


Již druhým rokem nám byla k dispozici paní Martina Svatoňová, pracovnice odboru školství, úžasná žena, která nám vytvořila perfektní podmínky a naprosto dokonalý servis, audiovizuální technikou počínaje a kuchyňkou konče.

Opět jsme měli k dispozici „opravárenský tým“ 10 studentů z FIMu (fakulta informatiky a managementu hradecké univerzity), které nám zapůjčil pan docent Pavel Pražák. Studenti nám opět velmi pomohli k pohodě v týmu, vše běželo jako na drátkách a my mohli v klidu a pohodě absolvovat všechny tři kategorie i s vyhodnocením do půl čtvrté do odpoledne.

Na radu Petra Čavojského se zkušenostmi z karlovarského kola jsme letos nově povolili přístup do místnosti rodičům a učitelům nejenom na vyhlašování, ale i na celý průběh soutěže. To se ukázalo velmi dobrým krokem, který pomůže v propagaci soutěže, ale i soutěžící jistě povyrostou v očích dospělých. Zvlášť v kategorii A bylo nabito a rodiče se zapojili i do luštění našich tradičních hádanek o čokoládičky.

Jak to celé dopadlo?

Letos byl vcelku vyvážený podíl děvčat a chlapců na předních místech. V kategorii B tvořil počet dívek přesnou polovinu ze 14 vyhlašovaných míst. I v kategoriích A a C se počet dívek blížil polovině. Zmiňuji to proto, že dříve bývala výrazná převaha chlapců. V kategorii A vyhrál s přehledem (s více než 20bodovým rozdílem) Jan Dresler z hradecké základní školy Milady Horákové, jediný účastník této školy v semifinále. Nejúspěšnější školou se ovšem stala ZŠ Úprkova, která měla v první desítce tři žáky. V kategoriích B a C rozhodovaly o vítězích i postupujících minimální bodové rozdíly. Do celostátního finále nakonec postupují 3 dívky (z každé kategorie jedna) a 7 chlapců. V kategorii B zvítězil Tomáš Pokorný z hradeckého biskupského gymnázia Bohuslava Balbína a v kategorii C student hradeckého gymnázia J. K. Tyla Michal Preclík – pravidelný účastník pražského finále. Postupující si odnesli převážně hodnotné elektronické ceny (čtečky, tiskárny, tablet a externí HDD), soutěžící na dalších místech deskové hry, flash disky nebo power banky.

Děkuji celému týmu – vedoucí oprav Romaně, ajťákovi Petrovi, fotografovi a autorovi hádanek Mílovi, Bohoušovi, moderátorovi show úkolů, Věrce a Aničce za registraci a Ivě a Honzovi za všechny ostatní práce, které přispěly k hladkému průběhu.

mozkové závity soutěžících pracují na plné obrátky (foto: Miloslav Ryba)

Související odkazy

11.11.2016


Zpět