Liberečtí logičtí olympionici (aneb Krajské kolo Logické olympiády 2016 v Liberci)

Hana Kotinová

Logická olympiáda. Už podeváté. Pro mě ve funkci krajánka Libereckého kraje popáté. Tedy již poměrně stereotyp, i když věci se neustále mění (a doufám, že k lepšímu). Tedy obvyklé pozvi, označ, oprav, vyvěs, vyhlas, přepiš apod. jsme tentokrát okořenili ukázkou některých typů úloh z finále, deskovými hrami a fyzikálními pokusy v době čekání na výsledky a v neposlední řadě novým místem konání. Některé věci samozřejmě asi úplně nevyšly tak, jak bychom potřebovali, celkově ale věřím, že se vše zvládlo k maximální možné spokojenosti všech zúčastněných.


Pro devátý ročník se mi povedlo připravit pár desítek nových úloh, sehnat nové dobrovolníky, nový prostor pro krajské kolo. Organizační tým se v den konání sešel v osm hodin, v devět pomalu začali přicházet soutěžící. Prezence, rozdání časopisu, svačiny a dalších drobností, úvodní informace, první test, pauza, druhý test, dlouhá pauza, ve které si mohli zahrát nové hry nebo sledovat fyzikální pokusy, zatímco organizátoři opravovali testy, příprava cen a závěrečné vyhlašování, na jehož začátku jsme ještě provedli malou nesoutěžní ukázku několika typů úloh objevujících se ve finále. Deset nejlepších v každé kategorii si odneslo věcné ceny, zakoupené díky podpoře Libereckého kraje, kterému tímto ještě jednou děkujeme. Poděkování si zaslouží i spolupořadatel, fakulta přírodovědně-humanitní a pedagogická, za poskytnutí prostor a samozřejmě všichni dobrovolníci, kteří v tento den přišli s touto akcí pomoci.

Těším se na finále, připravuji některé soutěžní bloky, přemýšlím, které hlavolamy vezmu do herny. Co bude potom? Příprava desátého ročníku!

krajské kolo Logické olympiády 2016 v Libeci (foto: Hana Kotinová)

Související odkazy

9.11.2016


Zpět