Den plný her 2017

Mgr. Radka Polívková, ředitelka ZŠ Masarykova, Rychnov nad Kněžnou

Konec ledna je na ZŠ RK Masarykova již řadu let ve znamení konání akce Den plný her. Žáci druhého stupně se dopoledne věnují netradičnímu vyučování a hraní her logických i strategických ve velké herně, v kterou se proměňuje tělocvična. Netradiční výuka byla věnována jazykovým hrátkám češtinářů i angličtinářů, výtvarnému tvoření, fyzikálnímu bádání, matematickým tangramům, znalostem z historie, sportovním informacím apod.


Odpoledne se škola otevřela především zájemcům o přijímací zkoušky do třídy pro talentované žáky. Záhy se školní chodba zaplnila spoustou žáků a jejich rodičů. Po krátkém úvodu vedení školy byly připraveny ukázky z hodin matematiky a angličtiny. Poté mohli návštěvníci projít několik učeben s řadou připravených aktivit. Testy dětských schopností vyzkoušelo mnoho žáků a vyhodnocovala je výchovná poradkyně.

Ve sborovně vznikl velký diskuzní klub. Rodiče byli velice aktivní, zajímali se o řadu věcí, učitelé se snažili odpovědět na všechny otázky. Pondělí 30. 1. byl velmi náročný, ale zdařilý den. Děkujeme všem učitelům, kteří připravili řadu zajímavých činností nejen pro své žáky, ale i pro návštěvníky školy.

Mgr. Radka Polívková
ředitelka školy

28.1.2017

Klíčová slova: Den plný her


Zpět