Den exkurzí

Iva Faltysová

Pokud se podíváte 1. června do kalendáře, zjistíte, že svátek slaví Laura, ale také všechny děti. Je totiž Mezinárodní den dětí. Z toho důvodu byste dnes v naší škole nenašli ani jedno dítko. Ne snad, že bychom jim dali volno, ale rozhodli jsme se jim jejich slavnostní den trochu zpříjemnit.


Uspořádali jsme Den exkurzí. Děti neseděly v lavicích, ale dozvídaly se nové věci v prostorách podniků, organizací a firem v našem okrese. Někdo vyrazil do Solnice do společnosti RENOVA, dvě třídy se jely podívat do kostelecké tiskárny AgTyp a ostatní žáci využili možnosti navštívit místa přímo v Rychnově.

Již tradičně nás velice srdečně přivítali hasiči, kde jsme se dozvěděli neuvěřitelné množství informací, páni hasiči dokázali odpovědět i na ty nejzáludnější otázky (a že jich bylo J), hromadu věcí jsme mohli sami vyzkoušet a za to jim patří náš velký dík!

Dále se nám věnovali zdravotníci na záchranné službě, viděli jsme provoz v Assa Abloy, ASV, někteří došli do Dlouhé Vsi, kde sídli ZEA Podorlicko a deváťáci se šli podívat, jak jsou v praxi prováděny chemické reakce v místním pivovaru.

Všem našim průvodcům děkujeme a budeme se těšit na další možnou návštěvu.

7.6.2017

Klíčová slova: exkurze, podnik

Den exkurzí 2017 (ZŠ Masarykova, Rychnov nad Kněžnou)
13.6.2017 Jitka Jarolímková
6.A u hasičů
6.A u hasičů
7.C v tiskárně
7.C v tiskárně
9.B ve firmě Renova
9.B ve firmě Renova


Zpět